arduino - rs232 - bluetooth
  • Merhaba;

Arduino karta 2 adet rs232 bağlayıp, birde bluetooth modulü ekleyerek, terminalden gönderilebilecek komutlarla terminal ile bluetooth arasındaki iletişimin yönünü iletişiminin yönünü 1.(rs232) den 2.(rs232) ye ya da tam tersi şekilde değiştirmek gibi bir ihtiyacımız var.

Aslında rs232 lere bağlanacak 2 üründe (1- tartı) (2- termal yazıcı) bluetooth modülü mobil telefon ile iletişim kuracak. Mobil yazılımım hazır. Şuanda bluetoothlu bir tartı ile iletişim kurarak veri alabiliyorum. Fakat ben ayrıca termal yazıcıyıda tartım işlemim bittikten sonra mobil cihazımdan yeni bir bluetooth bağlantısı kurmaya çalışmadan tartımın yanında bulunan termal yazıcıma göndermek istiyorum. Bu 2 malzeme arasında mobil telefondan göndereceğim bir kodla (örnek : $abc$) iletişimin yönünü tartıdan termal yazıcıya çekeceğim. Sonrasında gönderdiğim tüm textler yazıcıdan çıkacak. Veya göndereceğim ($cba$) gibi bir komutla, mobil telefon ve sistemin iletişimini termal yazıcıdan, tartıya doğru çevireceğim.

Bu tarz bir örnek, (ledli örnekler vardır belki ama göremedim) yada fikir verebilirseniz çok sevineceğim.
    Veya direk olarak böyle bir ürün var mıdır? Mesela switch li bluetooth felan, paylaşırsanız memnun olurum.

İlginiz için teşekkür ederim.
  • yazıcılar seri port üzerinden çalışıyor anladığım kadarı ile, yazıcıların hızları da aynı işe yazıcıların rx portlarını birleştir tx portlarını kullanma tek kanaldan ikisine de verileri yollamış olursun.
  • Sayın okoman, peki böyle bir durumda ikiside aynı anda çalışacak yanlış anlamadıysam. Ben ise bunları yönetebilmeyi istiyorum. 1.sini çalıştırmak istediğimde 1.den veri gönderilsin, 2.yi çalıştırmak istediğimizde ise 2.ye veri gönderilsin. Bu konuda örnek de bulamadım. Sanırım arada bu switchleme işlemini yapmak için bir arduino çalışması gerekiyor.

Ayrıca 1 adet yazıcı, 1 adet terazi mevcut. her ikisi de 9600 bit ile çalışıyor
  • arduino ile bluetooth çıkışını okursun eğer özel kod gelmezse bluetooth çıkışını terazi ile çalışır durumda tutarsın özel kod gelirse yazıcı çıkışını bluettoth çıkışı ile bağlantısını sağlarsın 4066 gibi bir switchle olabilir sanırım.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.