Arduino ile kablosuz iletişim ve led yakma
 • İyi çalışmalar arkadaşlar.Benım elımde 1 xbee explorer dongle, 2 xbee 1mw, 1 arduino wireless shield, 1 uno R3 var.. bunlarla dongle ın ustune bir xbee, transmıtter olarak unonun ustune shıeldle, bır transmıtter bı xbee ıle serıal monıtorden gondercegım 1 ile ledi yakmak 2 ile ledi sondurmek ıstıyorum.. ama bu transmıtter recıever baglantılarını nasıl saglıyacagımı bulamadım..
  Elimde şu link var https://docs.google.com/document/d/1CBS0JDKkTN4D78z0XYA3_Xr0enuSY_SCMuLmmH2YAAo/edit?hl=en_US&pli=1 burda 2 kod var hangısı unoya gonderılcek anlamadım ve sanırım dongle kullanmamıslar benım devreme uymayabılır dıye dusunuyorum.. Ayrıca xct-u diye birşeyden bahsedıyorlar sanırım bu programla baglantılar yapılabılıyormus..
  Bunu çözersem bilgisayardan yazdığım yazıyı dongle ın üzerindeki xbee den arduino nun üzerindeki xbee ye gönderip ve yine arduino üzerinde bağlı bulunan lcd monitörden çıktı almak istiyorum. tabiki kablosuz olarak.
 • bu kodların ikisi de arduino'ya yüklenecek kodlar ama bunlar gelen serial datasına göre led yakıp söndürmek için sadece.
  seri üzerinden bilgi gönderen bir kod yok burada.
  şimdi sen önce iki xbee'yi birbirine bir bağla. sonra gelen datayı bu kodlar gibi yorumlatıp işlem yapmalısın.
  xbee tutoriallarında vardır bağlantı ile ilgili detaylı açıklamalar.
  explorer doungle ile başlarsan daha kolay olur sanırım.
  bununla ilgili güzel bir kitap vardı. dur bulayım.
 • Oreilly Building Wireless Sensor Networks
  http://www.faludi.com/bwsn/

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.