SMS ile cihaz kontrol
 • Merhabalar.1.sınıf ogrencisiyim.Üniversite için SMS ile cihaz kontrol projesi yapmaktayım.Elimde arduino mega var.Sormak istediklerim;
  1)Dtmf icin cm8870 entegresine gerek varmı.Sanırım arduinoya yukleyecegimiz kod ile entegreye gerek kalmıyormuş.Bu dogrumu doğruysa kodları paylasırsanız sevinirim.
  2)Türkiye de GSM shield olmadığı için telefon kullanıcam.Elimde E65 Nokia var.Bu telefonu arduinoya data kablosuyla nasıl adapte ederim.
  3)Bu projeyi yapmak için nelere ihtiyacım var?

  Sormak istediklerim bunlar yardımcı olursanız memnun olurum.Şimdiden teşekkürler.
 • cm8870 dtmf decoderdir karşı tarafın telefon tuş tonları ile vereceği komutları çözmek için kullanılır projenizde böyle bir özellik olacaksa kullanabilirsiniz, yazılım olarak çözeyim dersen soft dtmf var ama ilgili site kapanmış fourier sentezi yapmak gerekiyor bunu yapan fft kütüphanesi fftarduino ama kod kayıp sitesi kapalı şu an deneysel olduğu için çıkan sorunları kendin çözmen gerekecek . sms gönderimi alımı için bir gsm modülle yapmak en kolayı olacaktır, eski gsm telefonlar ile yapanları duyuyoruzda pek kaynak yok şu anda telefon kullanacaksanız önce kaynak kod bulmak lazım... (edit: arduino fft kutuphanesi şurada var dtmf ornegı olarak yok sanırım siz ton frekanslarını bulmanız lazım http://wiki.openmusiclabs.com/wiki/ArduinoFFT)
 • GSM shield yerine şuradaki GSM modüller de kullanılabilir. Seri haberleşme üzerinden haberleşebilirsin: http://www.elektrovadi.com/GSM-GPRS-GPS-URUNLERI,LA_162-2.html#labels=162-2
 • Modüller çok pahalı cep telefonu ile yapmayı düşünüyorum.
 • http://www.worldofmcu.com/2013/06/mobile-controlled-automation-using-arduino.html
  şu projeye bak uygunsa okoman kardeşin yardımıyla yaptım yardımcı olurum..

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.