Rc araba'dan goruntu aktarimi
  • Merhabalar,
    Gecen hafta robotistan'dan aldigim arduino baslangic kiti ile arduino dunyasina girmis bulunmaktayim. Elektronik bilgim olmadigii icin biraz zorlansamda kitaptaki ornek projeleri yapabildim.

Ilk projeme baslamadan once bana yol gosterebilirseniz memnun olurum. Uzaktan kumandali bir arabaya kamera monte edip goruntuyu mumkunse ipade vermek istiorum. Dogru baslangici yapmak adina hangi yolu kullanmam gerekir? Arastirmalarimdan anladigim kadari ile seri iletisim yollari xbee, rf , wife ve bluetooth. Hangi yontemle baslayacagima karar veremedim.

Tesekkurler
  • Bir gopro kamera alirsaniz hic bir sey yapmadan istediginizi yapmis olursunuz :)
    Arduino ile gercek zamanli goruntu aktarimi oldukca zordur, beaglebone, rasberry pi gibi daha guclu donanimlarla kamera goruntusunu aga aktarabilirsiniz.
  • Tesekkurler.
    Dji fc40 in kamerasini siparis ettim ebayden.2 tane xbee s1 aldim. Logitech dfp direksiyonu baglayacagim. Onu yapabilirim herhalde.
    Selamlar

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.