Arduniodan 700W servo kontrolu
  • Arkadaşlar merhaba;

yeni bir arduino kullanıcısıyım. arduino mega m dan sanayi tipi bir servo motoru kontrol etmek istiyorum. bu servoya pulse lar verip koordinat sistemindeki x yönünde pozisyon kontrolu yapmak istiyorum. şu anda bu sistemi plc den sürücüye komut yollayarak yapıyorlar. benim arduinodan böyle birşey yapmam mümkünmü ?
    yardımlarınız için teşekkür ederim
  • motorun teknık dokumanını bulursanız olabılır belkı, bulamazsanız bir lojik analizorle pulse ların zamanlamasını ölçmeniz lazım. tabi birde motor hareket ederken eksenın sonundaki stop switchleride kontrol etmenız gerekecek... ayrıca motor eksendebir yerde takılıp aşırı akım çekip yanmaması içinde önlem almak gerekır sanırım. guvenlık onlemlerını almadan denemeye kalkmayın...
  • 700 watlık bir servo motor için açıkcası arduino gibi bir cihaza güvenmemek gerekir.
    bahsettiğin servo üzerindeki dahili encoderin çözünürlüğü nedir?
    bu hıza ulaşmaya senin kullanacağın arduino yetecek mi?
    bu sadece sorulardan birisi.
    bu tip kontroller için o işe özelleştirilmiş cihazlar kullanmak daha sağlıklı olacaktır.
    sanayi tipi motor dediğine göre bu üreteceğin sistem sanayide kullanılacak. ve bunu bir insan kullanacak. bu kişinin can güvenliğini de dikkate alman gerekiyor.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.