internet üzerinden kontrol edilebilen araba(YARDIM)
  • merhabalar foruma yeni katıldım hobi olarak internet üzerinden kontrol edilebilen bir oyuncak araba yapmak istiyorum.Ancak programlama bilgim yok ve yardıma ihtiyacım var arabayı android işletim sistemli telefon üzerinden kontrol etmek istiyorum.projem için 2 adet ac motorun birbirinden bağımsız hareket etmesi ve kameradan anlık görüntü almaya ihtiyacım var.işe nerden başlamalıyım ve konu hakkında bilgiye(dökümana) nasıl ulaşabilirim? pek fazla türkçe kaynak yok. yardımlarınızı bekliyorum .teşekkürler
  • Once bir arduino uno alin, blink ornegini calistirin. Sonra bu ornegi android uzerinden calistirin, sonra dc motor kullanimi ornegini calistirin, onu da android uzerinden calisacak sekilde ayarlayin. Goruntuyu arduino ile nasil yaparsiniz bende bilmiyorum. Bu kadarini yapinca gerisi gelir ama
  • böyle basit projelerle gelmeyin bizim siteye. daha arduino almadan projeyi yapan arkdaşlar var. hatta program bile yazmayı bilmeye gerek yok bu proje için. daha zor bir proje düşünün bence...
  • teşekkürler kaanceyhan. türkiyeden arduino alabileceğim güvenilir siteler hakkında da yardımcı olurmusunuz.Okoman projem size basit gelebilir. bence bu işlere başlamak için gayet de güzel bir proje.ve hiç de basit değil bu rc car yada wifi ile çalışan bir araba değil internet sayesinde menzili yok sizce bu basit mi ?Eğer sizin için basitse lütfen yardımlarınızı esirgemeyin.Ayrıca işe sıfırdan başlamak isteyen insanlarında hevesini kırmayın lütfen.
  • araba dediğin her yerde gider, her yerde internet yok varsada ucretli. gprs modemle yaparsan operatorune gore değişir aracın gidebıleceği yerler. robotistan.com dan alırsan arduinon orjinal olur. orada gprs modulde var motorda var araba şasisi de var.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.