fiziksel iletşim
  • merhaba ben yapacağım devrenin bilgisayara bağlandığı zaman usb port arayıcılığı veya seri port ile direk olarak o devrenin bilgisayar tarafından com4 olarak algılanmasını istiyorum bunu nasıl yapabilirim.?
  • bilgisayarda usb aygıt ayarlarında comm portu istediğin gibi değiştirebilirsin ama önce usb aygıtı takıp tanımasını beklemen lazım ve her defasında tanıdıktan sonra bilgisayardaki diğer usb portlarada takıp onlardada ayrı ayrı tanımasını bekleyeceksin, usb porta taktığında şu comm porta bağladım diyecek. sonra bu aygıtın ayarlarına gidip commportu değiştirebılırsın. yada yazdığın programda comm portu tarayıp senın için uygun olanı bulmasını yazmayı öğreneceksn...
  • evet ben atmega328p ye gömeceğim yazılımda nasıl diyebilirim com4 e baglan diye bu şekilde kartı rs232 veya usb ile pc ye bagladıgımda devrem otomatik olarak gider ve com4 e bağlanır.?
  • atmega tarafında birşey yapamazsın onun arduino üzerindeki usbnin çeviricinin bağlandığı bilgisayar comm port atamasını yapıyor, problemini bilgisayarda çözeceksin onuda yukarıda yazdım zaten...
  • anladım teşekkür ederim

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.