arduino mega üstünden xbee çalıştırma problemi
  • yeni bir arduino ile xbee s1 aldım tx rx gnd 5v bacakları ile bağlıyorum ancak x ctu programında unable to com port hatası veriyor nerde eksik olduğumu bulamadım yardımcı olurmusunuz
  • çok az bilgi vermişiniz ama sormadan edemedim daha önce başka bir xbee kurulumu yaptınız mı yoksa ilk kezmi xbee kuruyorsunuz? şurda bir kurulum anlatımı var https://sites.google.com/site/xbeetutorial/xctu xbee networku için en az 2 tane xbee gerekiyor diğer xbeeyi nasıl çalıştırdınız?
  • daha önce iki xbee yi direk bilgisayara bağlayarak çalıştırıp haberleştirdim şimdi ise xbee leri arduinoya bağlayarak led i potla yakıp söndürmeye çalışıyorum http://communityofrobots.com/tutorial/kawal/xbee-and-arduino?page=1 burdaki yolu takip etmek istiyorum ancak unable to communicate with modem hatası veriyo linkte aşşağıda yorumlarda hatanın resmi var birde sizin verdiğiniz linke giremiyorum
  • verdiğiniz örnek arduino uno ile yapılmış ve ilk önce xbee kurulumunu işlemciyi çıkararak yapmanız lazım. sizde arduino mega varsa meganın işlemcisi lehimli çıkmaz yerinden ve xbee modulün konfigurasyonunu yapamazsınız. arduinoya bağlayacağınız xbee modulu önce başka bir yerde konfigure edıp ondan sonra arduinoya bağlayın.
  • teşekkür ederim sağolun ben bakayım o işe
  • 2 xbee iletişimi yapmak istiyorum.1 tanesini koordinatör api diğerini son kullanıcı at yaptım.arduinodan pcye bilgi göndermeyi başardım ama pcden arduinoya gönderim yapamadım.nerede eksiğim var.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.