Serial üzerinden Sd ye karakter yazdırma
  • Merhabalar
    Serial üzerinden yazdığın karakterleri sd üzerine nasıl yazdırabilirim birçok sefer denememe rağmen sadece alt alta y y y gibi bir karekter yazdırılıyor.
  • kodunuzu basitleştirip buraya koyun bi bakalım
  • Buyurun Kısa Kod .Yapmaya çalıştığım çalışmalarda mantığını anlamaya çalışıyorum farklı farklı yollar deniyorum da deniyorum takıldığımız birçok yer oluyor maalesef. #include < SPI.h > #include < SD.h > File myFile; void setup() { Serial.begin(9600); } void loop() { Serial.print("Initializing SD card..."); pinMode(53, OUTPUT); if (!SD.begin(53)) { Serial.println("initialization failed!"); return; } Serial.println("initialization done."); myFile = SD.open("test.txt", FILE_WRITE); char character=Serial.read(); if (myFile) { Serial.print("Writing to test.txt..."); myFile.println(character); myFile.close(); Serial.println("done."); } }
  • çok haklısın bunun bir çözümü olmalı
  • kodunuz arduino megaya göre yazılmış.

şurdaki orneklerın çalışması lazım. elinizdeki sd kartın kapasitesine göre kutuphane secin ve kurun. adafruitin kutuphane daha az memo yer

http://www.allaboutcircuits.com/projects/reading-and-writing-files-from-an-sd-card-with-an-arduino/

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.