Arduino'dan bağımsız işlemci kullanımı, bağlantısı.
 • Merhaba arkadaşlar.

  Arduino UNO üzerindeki işlemciyi yerinden çıkarıp, daha küçük bir devre kartı oluşturarak, gerekli voltaj vererek,sensörlerimizi, lcdyi, motoru, led'i bağlayarak, uno'dan bağımsız bir şekilde prototipimizi çalıştırabilir miyiz?

  Ben, kızılötesi sensör, lcd ve led çalıştırmak istiyorum sadece işlemciyle. Fakat işlemcinin bacaklarını nasıl digital pin, ground ve 5V'a çevireceğimi çözemedim. Birtakım şemalar var fakat çok daha ayrıntılı bağlantılardan bahsediyorlar.

  Örneğin Attiny 2313 bunun için kullanılabilir mi?
  Elinizde bu bağlantıyı yapabileceğim bir fritzing dosyası var mı ?

  Şu şekilde bir şeması var
  http://obrazki.elektroda.pl/5588664400_1292548707.gif

  Çok basit düzey bir soruysa kusura bakmayın. Elektronik&programlama altyapısından gelmediğim için anlaşılması güç geliyor bazı kavramlar.
 • şuradaki yazıda http://arduinoturkiye.com/arduino-temel-baglantilar-arduino-basic-connections/ 16.resim minimum bağlantılı arduinonun şemasını gösteriyor ondan faydalanabilirsiniz. diğer resimlerde ise projeye göre yapmanız gereken bağlantılar var. bir arduino bordu kullanarak işlerinizi yapsanız daha kolay olur, projeyi çalıştırdıktan sonra kalıcı bir şekilde devreye aktarmanız daha mantıklı olacaktır. farklı veya tek başına bir işlemci seçtiğinizde seçtiğiniz işlemciye uygun şekilde program üretmeniz ve bu işlemcinin içine programı yükleyecek işlemlerde zor gelebilir. önce projenizi kolayca yapın sonra kendi bordunuzu tasarlarsınız...
 • Anladım. Çok teşekkür ederim. İnceleyeceğim sayfayı.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.