Kütüphane import yardım
 • Arkadaşlar buradaki : http://rancidbacon.com/p/android-arduino-accessory/ , projeyi gerçekleştirmek istiyorum ancak kütüphane import işlemini yapamadım. Bilgisi olan var mı acaba ?
 • indirdiğin zip dosyasını arduino programının bulunduğu yerdeki libraries klasörünün altına kopyalaman yeterli.
  http://img820.imageshack.us/img820/4491/androiddv.png
  bendeki wire.h kütüphanesi ile çakıştığından kodun çalışıp çalışmadığını kontrol edemedim. çakışan kütüphanelerin de düzenlenmesi gerekiyor. (sadece bu projeyi çalıştıracaksan eski kütüphaneleri başka klasöre taşıman yeterli.)
 • Teşekkürler söylediklerinizi aynen uyguladım ve sorun çözüldü :)
 • selam elimde arduino mega 2650 ve lcd keypad shield var yanlışlıkla uşlar çıktı ama neyin nerden çıktığını bulamadım şuan çalışmıyo hangi pin nereye gelecek bana yardımcı olabilirmisiniz pinlerin bazıları 22-24-30-31-32-33 de takılı ama lcd de nereye takmam gerek teşekkürler
 • @mehmet merhaba;
  elindeki lcd keypad shield uno uyumlu bir shield sanırım. bunu jumper kabloları yardımı ile mega'ya mı bağlamıştın?
  shield'in datasheet'inden (ki normalde böyle bir şey olmayabilir :)) bağlandığı pinleri yüklediğin yazılımdan kontrol ederek mega'da karşılık gelen pinlere bağlamalısın. ilginç bir durum. biraz tecrübeli olsan çözmek kolay olurdu. kısaca shield pinlerinin hangi işi yaptığını bulman ve bunun karşılığında hangi pin'e atandığını bulman gerekli.
 • arduino mega 2650 bu lcd keypad bana bağlı ve çalışır durumda gelmişti. yani bi arkadaşım bağlamıştı sorunsuz kullanıyordum. arkadaşıma ulaşamadığım için sizden yardım istedim 22-24-30-31-32-33 de takılı ama lcd de nereye takmam gerektiğini bulamadım teşekkürlrr
 • Sadece lcd bağlantısında sorun yaşıyorsan mega'ya yüklediğin programda bunun pinleri yazıyor. (tabi bu durumda mega'ya yüklenmiş olan kodlarında senin elinde olması gerekiyor)
  http://arduinoturkiye.com/arduino-uno-16x2-lcd-pcm1602b/
  bu yazıda geçen http://arduinoturkiye.com/wp-content/uploads/yazi1.jpg kısmını kod içerisinde bulup lcd'yi de burada belirtilen pinlere bağlamalısın. lcd'nin hangi kablosunun nereye gideceğini öğrenmek için lcd shield'in datasheet'ine ihtiyacın var.
  kullandığın shield bu mu? http://www.dfrobot.com/index.php?route=product/product&product_id=51#.UEmUYCKm2jk shield'i görsek kablo bağlantısını tarif edebiliriz.
 • öncelikle yardımcı olduğun için teşekkür ederim. kullandığım lcd shield http://www.droboticsonline.com/index.php/arduino-lcd-keypad-shield.html bunun aynısı ve ayrıca arduino-1.0.1 indirdim bende kod ve pinler yok bunları nasıl öğrenebilirim
 • http://droboticsonline.com/ebaydownloads/ArduinoShieldManual.pdf
  bu dosyanın LCD Keypad Shield kısmında (sayfa 9) pin numaraları belirtilmiş.
  Library içerisinde de pinler atanmış. buna bağlı olarak 8,11,9,4,5,6,7 pinlerini jumper kablo yardımı ile arduino megadaki aynı numaralı pinlere bağlaman yeterli olacaktır.
  (bazı shieldlarda mega için değişiklik yapmak gerekiyor. bunda gerekiyor mu denemeden bir şey diyemeyeceğim.)

  //RS, RW and Enable can be set to whatever you like
  int RS = 8;
  int RW = 11;
  int Enable = 9;
  //DB should be an unseparated group of pins - because of lazy coding in pushNibble()
  int DB[] = {4, 5, 6, 7}; //wire these to DB4~7 on LCD.

  ardından test edebilirsin. mega içerisinde özel bir program yüklü mü?
  değilse bu sayfada gösterilen örnek kodu yükleyip test edebilirsin. çünkü yüklü olan yazılımdaki pin numaralıar önemli olan.
  kolay gelsin.
 • LCD Keypad Shield kısmında dediğiniz gibi sayfa 9 a baktım ama anlayamadım LCD Keypad Shield üzerinde 8,11,9, yazmıyo
 • shield üzerinde yazmayabilir. sayfa 9'da shield'in şeması ve pinlerin numaraları var. shield'i şemada gösterildiği konumda tutup ilgili pinleri sayarak bulup, o pinlerden arduino bağlantısını yapacaksınız.
 • özür dileyerek tekrar yazıyorum sayfa 9'da ben göremedim shield'in şeması ve pinlerin üzerinde sadece altta ( ad,a1,a2,a3,a4,a5 ) üste ise 13,12,11,3,2,1,0 var siz bi önceki cevabınızda 8,11,9,4,5,6,7 pinlerini jumper kablo yardımı ile arduino megadaki aynı numaralı pinlere bağlaman yeterli olacaktır. yazmıştınız
  shield'i şemada gösterildiği konumda tutup ilgili pinleri soldan sağa sıfırdan başlayıp sayarak bağlıyorum herhalde
 • merhaba arduio ve usb host shield ile birkaç bişi yapmak istiyorum.kütüphane yükleyemiyorum. nerden bulacağım usb kütüphanesini ? teşekkür ederim
 • Host Shield'i satın aldığınız internet sitesinde bu kodlar yayınlanmış olmalı.
  o sayfayı dikkatlice incelerseniz görebilirsiniz.
  burada bir kaç tane library var:
  http://www.circuitsathome.com/arduino_usb_host_shield_projects

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.