Netbook'ta Programı Upload Problemi
  • Netbook kullandığım zamanlardan hatırlıyorum. Arduino derleyicisinde bir şeyler yazdıp Upload tuşuna tıkladığımda, yaklaşık 1 dk boyunca derleyici tepki vermiyor, sonrasında ise program başarılı şekilde Arduino'ya yükleniyordu. Benzer şekilde Serial Monitör'u açmaya çalıştığıomda yada üstteki Menülerden 'Tools'a girdiğimde işlemin gerçekleşmesi çok uzun sürüyor. Derleyiciyi de güncellemiştim sorun aynen devam ediyordu. Masaüstü bilgisayarımda ise normal şekilde çalışıyor. Bu problem ile karşılaşan, çözüm önerisi olan?
  • Netbookta da PC'deki işletim sistemi mi yüklü Yunus?
  • Aynen abi. Windows 7 yüklü.
  • netbook'taki bluetooth sürücülerinden kaynaklanan bir sorun olmalı.
    geneleksel olarak arduino windows üzerinde bluetooth sürücüsü ile sorun yaşıyor.
    eğer ide yavaş açılıyor, port seçim ekranı gelemekte ısrar ediyorsa sorun bluetooth sürücülerindedir. bluetooth'u devre dışı bırakmak en kolay çözüm, arduino'nun portunu değiştirmek de işe yarıyor. ben netbook ve notebookta da com12'yi kullarak sorunu çözdüm.
  • Sağol Kaan, ilk fırsatta deneyeceğim

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.