Arduino ile Kamera Kontrol
  • Öncellikle herkese selam. Yardım edenler için şimdiden teşekkürler... Ömer Halisdemir Üniversitesi Elektrik - Elektronik Mühendisliği son sınıf öğrencisiyim. Bitirme olarak akıllı ev sistemleri yapacağım ama bölümümde çok yapılan bir proje olduğu için daha önce bölümümde kimsenin yapmadığı bir uygulama eklemek istedim. Uygulama ise eve kamera ekleyeceğim ve ben sistemi açtığımda ev için ayarladığım uzaklıktan daha fazla yaklaşanların görüntüsünü alacak ve arduinoyaya bağlayacağım Hafıza kart modülüne aktaracak... Sizce böyle bir uygulama yapmak için neler almalıyım nasıl yapmalıyım hangi yolları takip etmeliyim... Bide bana programlamada referans olacak benzer projeler var mı?
  • önce parça parça kameradan görüntüyü SD ye kaydetme kısmını hallet.Ben arduino ile video kayıt almanın mümkün olduğunu bilmiyorum.Resim çekebiliyor(FIFO lu bir kamera modülü ile).Bi tane HCSR-04 ile mesafeye bakarsın 500ms arayla belirli parametrenin altına düştüğünde kamerayı tetikletip kayda başlatırsın.

Arduino forumu olduğu için raspberry den bahsetmiyorum...
  • http://www.open-electronics.org/an-arduino-based-jpeg-camera-with-ir-and-pir/ şu sitedeki istediğim örnek buna benzer ama dircount kısımları fotoğrafları kaydetmek için mi yazılmış bide filecount kısımlarını anlamadım 2. projede bahsedilenleri

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.