Bluetooth tabanlı karbondioksit sensörü yapımı
  • Merhabalar bluetooth tabanlı karbondioksit sensörü ile ortamdaki karbondioksit miktarını ölçüp bunu telefonda göstermem gerekiyor. Arduino ile yapmak istiyorum fakat arduino ile ilgili fazla bilgiye sahip değilim. Bu konuda bana biraz yardımcı olursanız ne almam gerek bu proje için nasıl bir yol izlemeliyim vs.
    Şimdiden Teşekkürler...
  • 1 arduino
    2 bluetooth modül
    3 karbondioksit sensörü
    4 bağlantı için kablolar ( jumper )

O kadar bunları al yapımına yavaştan başlarsın
  • Peki bunu telefonda göstermek için app inventor adlı bir programla uygulama yapmam gerekiyomuş.Bu konu hakkında bilginiz var mı ?
  • Buradaki olay şu şekilde,
    Arduino seri porttan bluetotth a veri gönderir bluetotth alır, bluetooth seri porttan veri gönderir arduino alır.
    Eğer dersen ki telefonuma gelen dataları göreyim yeter.O zaman iş basit birsürü bluetooth için yazılmış android uygulama mevcut birtanesini indir o uygulama ile data gönderip alabilirsin.
    Ama dersen ki uygulamaya girince şu yazsın bu yazsın şurdan şu çıksın gelen veri şurada görünsün, o zaman kendi uygulamanı yazman gerekecek ki haberleştirebilesin.
  • 1. python la yazıp kontrol edebilirmiyiz. (Acemi seviyesindeyim).
    2. Pm 10 veya Pm 2.5 sensörü var mıdır?
    siteye biraz evvel üye oldum . İlginize teşekkür ederim.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.