Nabız - Kalori Hesabı
  • Öncelikle hepinize iyi günler ve iyi çalışmalar diliyorum. Bilgisayar mühendisliği son sınıf öğrencisiyim. Yapacağım projeden bahsetmek istiyorum. Ardunio ile bluetooth üzerinden Android kontrollü sağlık kiti. Bu kitin yapacağı işlem şu; ardunio ya bağlı nabız sensörlerinden alınacak nabız bilgisi ile günlük yaktığın kalori miktarı hesaplanacak.Tabi bunlar giyilebilir bir kitte toplanılacak. Kullanacak kişi android akıllı cihazından bu bilgileri görecek. Kısacası piyasada bulunan akıllı bileklikler saatler gibi bir şey yapmak. Sıkıntımdan bahsetmek gerekirse ben projeyi almadan önce ardunio adına hiçbir şey bilmiyordum. Adını sadece duymuştum. Biraz araştırma yaptıktan sonra projem için bir ardunio , bluetooth modülü ve nabız sensörüne ihtiyacım olacaktı. Ardunio uno r3 ve nabız sensörleri ile ilgili projelere internette denk geldim ve araştırdım. Fakat ben bir kitte toplamak istediğim için ebat olarak ardunio uno r3 biraz büyük onu giyilebilir bir kite sokmak sıkıntılı. Bu konudada biraz araştırma yapınca karşıma ardunio lilypad çıktı. Yapacağım projede lilypad kullanılır mı? Hangi malzemeler kullanılmalı? Birde aklımdaki yegane sorulardan biri nabız verisini kalori hesabına çevirmem gerekicek bunu android kodlamada mı yapacağım ardunio kodlamada mı? Vereceğiniz bilgiler ışığında siparişlerimi vereceğim. Sizden tek ricam bana yol göstermeniz. Önerilerde bulunmanız. Şimdiden çok teşekkür ediyorum.
  • nano kullan

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.