• arkadaşlar merhaba
    bir drone yapmak istiyorum 4 motorlu olacak yaklaşık 100 metreye kadar 30 kilo kaldırmasını istiyorum rahat bir şekilde.
    motor seçimi yapamıyorum.
    uzunsüreli kullanım için önerebileceğiniz motor marka ve modeli varmı
    cevabınız için şimdiden teşekkürler
  • Uçuş mekaniğine göre bir cisim yerden havalanırken neredeyse ağırlığının 2 katına ulaşır.
    Bu demek oluyor ki senin yapmak istediğin drone 60Kg gibi düşüneceksin.
    60Kg lık bir cismi kaldırmak için 60Kglık bir itme kuvveti uygularsan, bu kuvveti kalkışta neredeyse maksimum uygulayacağın anlamına gelir. Bu yüzden birazcık tolerans payıda bırakman gerekecektir.Toleransının 10Kg varsayarsak senin kaldırma kuvvetin toplamda 70Kg lık bir kuvvetten oluşması gerekmektedir.
    4 adet motor kullanacağını söylüyorsun buda;
    bir motorun 70/4 =17.5Kglık itme sağlaması gerektiği anlamına gelir.

Yapman gereken 17.5Kglık itme sağlayan motor varmı ona bakmak,
    Benim hatırladığım kadarı ile sunnysky markasının en güçlü motoru bile 3170Gr itme sağlayabiliyor 750W gücünde.

Bu motoru bile kullansan rahatlıkla kaldırabileceğin toplam yük, 5Kg olacaktır.

Özetle, işin zor.
  • 10kg taşıyan droneler 20bin tl den satılıyor 30 kg bıraz hayalcılık olmuş. normal bir drone yapsanda once bır drone nedır bır ogrensen

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.