Oled grafik 128x64 i2c 4pin'li ekranında, "hc-sr04" bu sensörü kullanmak istiyorum. yardım!!!
 • Merhaba arkadaşlar, elimde arduino uno klon var. başlıkda yazan ekran var ve ultrasonik sensör var.

  bunlar ile uzaklığı ölçen ve bu ölçüyü oled ekrana yansıtan bir sistem kurmak istiyorum. bu işlerde yeniyim.
  interntte bu ekran ile türkçe bilgi veren kanal yok. ve ekranla ilgili türk videolarıda yok. bana güzel bir kayanak önerebilirmisiniz? yabancı veya türk ama ayrıntılı baştan sona öğreten bir site veya youtube kanalı.

  bunu yapmak istememin amacı, arduinoya merakım var öğrenmek istiyorum ve yazılım konusunda kendimi geliştirmek istiyorum. (haydarpaşa mesleki ve teknik anadolu lisesinde okuyorum.)

  teşekkürler...
 • Merhaba, ben de 1 hafta önce Ardiuno'ya giriş yaptım. O söylediğin sensörü kullanmak oldukça basit. Bağlantıları yaptıktan sonra şu kod ile mesafeyi ölçebilirsin. Kod: #define trigPin 9 #define echoPin 8 void setup() { Serial.begin (9600); pinMode(trigPin, OUTPUT); pinMode(echoPin, INPUT); } void loop() { long sure, mesafe; digitalWrite(trigPin, LOW); delayMicroseconds(2); digitalWrite(trigPin, HIGH); delayMicroseconds(10); digitalWrite(trigPin, LOW); sure = pulseIn(echoPin, HIGH); mesafe = (sure/2) / 29.1; if (mesafe > 200 || mesafe < 0){ Serial.println("Menzil Disi"); } else { Serial.print(mesafe); // Serial ekranına yazar. Serial.println(" cm"); } delay(500); } Devre: https://dalt.in/MEg3Q Ekran konusunda söylediğim gibi ben de yeniyim. Gerekli kütüphane tanımlamaları ile sanırım işin üstesinden gelebilirsin bağlantısını doğru yaptıktan sonra. Şöyle de bir şey buldum, belki işini görür. https://dalt.in/Qj3mw
 • çok teşekkür ederim. oled ekran ile kullanım hakkında bilgisi olan varsa, çok makbule geçer. :)

  bildiğim konular hakkında diğer arkadaşlara bende yardım edeceğim ama daha 1 hafta olmadı başlıyalı. biraz daha bilgi sahibi olayım. hatalı bilgi vermek istemem. :)
 • oled ekranınızla ılgılı bir link varmı cok muhtelif donanımlar var ona gore yonlendırırız
  mesala şuna benzıyor mu
  https://learn.adafruit.com/monochrome-oled-breakouts?view=all

  birde şu var
  https://diyprojects.io/using-i2c-128x64-0-96-ssd1306-oled-display-arduino/#.WmYhUahl-Uk

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.