5000 ADETE kadar led'in RF 433MHz ile yakılması
 • Merhaba
  Konuya tamamen yeniyim fakat anlatacağım şekilde bir projeyi gerçekleştirmem gerekiyor.
  Bu projede; 1'den 5000 adet led'i kablosuz şekilde ayrı ayrı, arasından bazılarını aynı anda, hepsini birden yak ve kapatma gibi özelliklerin olması gerekiyor. Bu ledler gün ışığında kullanılacak ve herhangi bir enerji kaynağından uzak olacağı için, uzun ömürlü ufak bir pil yada önerebileceğiniz başka bir şey var mı? Bu sistemi bir ekran yada tablet üzerinden yönetebilir miyiz ? Konuyla ilgili destek verebilecek arkadaşla yüz yüze de görüşebiliriz.

  Teşekkürler
 • Ledlerin dagilimi nasil birbirine baglimi yoksa bir lede bir rf433 mu bagli
 • rf433 ile veri taşıma hızı en ıyı ıhtımalle 2400 veya 1200 baud olacaktırki buda saniyede 100-300 byte gibi bir veri taşıma demektir bu verinin 2 tanesi led adresi 1 taneside ledın durumu olsa en az 3 byte veri ile saniyede 33 ıle 100 ledi kontrol edebılırsın 5bin ledi en iyi ihtimalle 1dk da kontrol edebılırsın ama ben böyle bır işe girmem.
 • Program sorun değil devre önemli. En az 50 amperlik bir yükten söz ediyoruz. Ufak bir pil ile olacak iş değil.
 • Ledler farkli ve birbirinden bagimsiz. Her birinde ayri rf433 olmasi lazim. Bu ledleri koyunlarin uzerinde yer tespitini yapmak icin kullanicam. Boyle bir sistemde max kac led e kadar sistem calisabilir?
 • rf433 pek uygun değil fazla akım çeker. fiyat onemli değilse ve pil işini de çözebiliyorsan nrf24l01 ıle yapmaya çalışın mesafe 100mt civarı olacaktır sayı sınır pek olmaz bir merkez olur ve diğerleri hepsi dinlemede olur

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.