1 Arduino ile en fazla kaç motor sürülebilir?
  • Merhaba arkadaşlar, aranıza henüz katılmadım, katılmak üzereyim :) O yüzden soruların basitliğine ya da saçmalığına takılmamanızı rica ediyorum :)

    Bir arduino ile kaç step motor kontrol edilebilir? Ya da (atıyorum) 20 step motor kontrol edebilmek için arduinonun hangi modelini ya da shield'lerını kullanmam gerekir?
  • ben olsam step motorları tek tek arttırır kullanımı ogrenır buna gore ılerlerdım kaç servo lazımsa onu kontrol edecek tasarım yapılır aslında 300 tane stepde kullanılır yerı gelınce muhendıslıkburada yatar
  • Yani genişletme kartlarıyla falan yapılamaz mı? Ben harita mühendisiyim, o yüzden elektronik jargonuna hakim değilim, biraz daha detaya ihtiyacım var.
  • şunu yapın arduıno çok pahalı degıl bır arduıno uno, step motor surucu ve motoru alın bır kaç komutu deneyın boyle başlayın. motorun sayısına gelene kadar daha onemlı cok sorununuz olacak bırını cozdugunuzde dıgerlerınde hızla ılerlersınız.
  • Peki, teşekkür ederim.
  • arduınoda port genışletme için şöyle bir arama yapılabılır ama motora uyarmı bılınmez. proje, iş, malzeme, bırlıkte çalışacak motor sayısı gıbı bır cok parametreyı ve mtoru suren yazılımlarında bu genısletmeye uygun yazılmış olması gerekır.
    https://www.google.com/search?q=arduino+port+expander&oq=arduino+port+exp&aqs=chrome.1.69i57j0l5.7749j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.