arduino pro mini ve 3.7 V lipo pil?
 • merhaba arkadaşlar arduino pro miniyi 3.7 v lipo ile ufak bir step motor çalıştırmak istiyorum ancak lipo pili direk arduino ya bağlayabilirmiyim ? ve lipo için bir şarj devresi aldım ama hem şarj devresine bağlayıp hemde arduino pro mini ye + - nasıl verebilirim ayrıca bir modül mü gerekiyor? yardımcı olursanız sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim.
 • şarj ederken kullanabilirsiniz ama o pil bir türlü dolmuyor. powerbank ile beslemek de ayrı bir çözüm olabilir
 • cevabınız için teşekkürler powerbank büyük olcağından kullanmadım küçük ve daha kullanışlı hale getirmeye çalışıyorum. şimdi asıl sorularım şunlar lipo yu direk breadborda bağlayabilirmiyim yada lipo pilden + ve - çıkışlarda ikişer çıkış alıp biri şarj devresine diğeri breadborda takılsa sorun oluşurmu? ve hem şarj edip hemde kullanmak için ne önerirsiniz?
 • akıllı bir devre yapman lazım usbden 5v giriş varsa devre direk 5v girişinden çalışacak ve o anda sadece pil şarjda olacak. 5v giriş yoksa pilden beslenmeye devam etmesi lazım. bu tip projeler şunlar, şemaları ve modulleri inceleyin
  https://www.sparkfun.com/products/retired/10711
  https://www.instructables.com/id/Arduino-Battery-Shield/
 • şuan ikisi beraber olmasın pili çıkarıp şarj ederim lipo 3.7 v arduino pro mini 3.3v bunu takarken direk taksam bi sıkıntı olurmu yoksa araya bi regülatorle 3.3 e sabitlemem mi gerekiyor?
 • prominideki atmega328p işlemci 1.8v ile 5.5v arasında çalışır yani direk lipo bağlarsın ama devrede 3.3v gereken başka malzeme veya modül varsa sıkıntı olabilir. lipo pil tam dolu iken 4.2v gösterir normal voltajı 3.6v tur. 2.5v gelincede lipoyu mutlaka şarj etmen gerekir.
 • tamam hocam çok teşekkür ederim yardımın için.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.