web sitesine veri gönderme
  • https://www.instructables.com/id/Arduino-Esp8266-Post-Data-to-Website/
    arkadaslar bu linkteki projeyi yapmak istiyorum fakat bağlantıları yapmama rağmen seri port ekranında hiçbir görüntü alamıyorum...sorun ne olabilir
  • hocam hangi adıma kadar yaptın ve sonuc aldın/alamadın? Farklı sayfalardan araştırma yaptın mı? sorun sen herşeyi doğru yapsanda kablolardan birinin içindeki kopukluk bile olabilir. sen geldiğin adımı söylersen daha çok yardımcı oluruz. esp tak çalıştır olacak kadar basit bir devre değildir.
  • 1) localhost'a veri göndermeye çalışıyorsanız server adresi olarak localhost yazmayın localhostu çalıştıran bilgisayarın ip adresini yazmanız gerek.
    2) bir web sitesine gönderiyorsanız bazı servis sağlayıcılar dışarıdan veri almayı kapalı tutuyorlar php dosyanızın başına header('Access-Control-Allow-Origin: *'); eklemeyi deneyin bu bazı hostlarda izini almanızı sağlar ancak host tamamen devre dışı braktı ise hostu aldığınız yerle görüşmeniz gerek
  • web sitesine gönderiyorum local değil...linkteki adımları tek tek uyguluyorum php dosyasını siteme attım...fakat seri monitörde hiçbir çıkıs yok bağlantı var yada yok gibi bir dönüş alamıyorum
  • Esp8266 modülünüzü AT Komutlarını manuel olarak göndererek test ettiniz mi acaba
    ilk kurulum boş bir kod yükleyip gerekli ayarları yapmanız gerek önce modülün sağlıklı olup bağlanırlığını test edin
    void setup() {
    }
    void loop () {
    }
    alttaki videolardan 2. videoyu izleyin
    http://www.forum.arduinoturkiye.com/index.php?p=/discussion/8074/videolu-arduino-egitimi#Item_6
  • esp güncellemesi ve ayarlamalarını yaptım testini gerçekleştirdim hatta thingspeak sitesine veri gönderimi yapıyor ama bu projede çalıstıramadım birtürlü...hocam destek olma şansınız var mı

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.