Arduino ile kontrol ünitesi
  • Merhabalar elimde bir devre mevut ve bunu kontrol etmek istiyorum, devre kartı da konnektör tarzında bir tarafı input diğer ucu output olan basit bir kart, bu kartta kısa devre var mı yok mu onu kontrol etmem gerekiyor. devrede 7 bacağım var(7 input- 7 output), bende şu şekilde bir kontrol yöntemi düşündüm arduino dan 7 adet çıkış - 7 adet giriş alıp her bir çıkış için bütün girişleri tek tek kontrol edecek sonunda da eğer sadece doğru pinde enerji varsa herhangi bir çıkış verecek, programı yazarken bir çıkış ile diğer bütün girişleri nasıl kontrol etsem daha iyi olur o kısmı tam oturtamadım yardımcı olursanız sevinirim linkte kafanızde bir şekil oluşması için oluşturduğum paint de yapılmış basit bir çizim mevcut https://i.hizliresim.com/ZXm0BA.png
  • eski pic devrinde tuştakımı kontrol devresi yapmıştım, mantık olarak her pini teker teker 1 yapıp diğer pinleri okumaya çalışırdım olması gereken 1 ler ile olmaması gereken 1li pinleri hemen farkedebilirsin.
    okuduğun pinleri byte olarak okuduğunda bir seferde 8 pini okuyabilirsin.
  • ilk önce pinleri okuyup onları eeprom a kaydedip sonra karşılaştırma mı yapmam lazım? direk okurken karşılatırsam olmaz mı yani tek if satırında && operatörü ile 4 5 adet koşul yazsam düzgün çalışır mı
  • Eproma ne gerek var. Bir pinden 1 vereceksin diğer pinden okuyup bir değişkene yaz işte

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.