NodeMCU ESP8266 port yönlendirme
  • NodeMCU 8266 + dht11 kullanarak web server üzerinden ısı ve nem takip projesi yaptım. Port yönlendirmeyi de doğru yaptığımı düşünüyorum. Web servere local 192.168.50.95:350 şeklinde erişebiliyorum fakat 195.175.xxx.xxx:350 şeklinde erişemiyorum.

Not : İlgili portu cihaza, "ESP8266WebServer server(350);" bu şekilde tanımladım. Umarım doğrudur. Kodlarımda başka bir ekleme yapmam gerekiyor mu ?
  • 195.xx ip dış ip yani internet gerçek ip. Onu evdeki modemde NAT yaparak halledeceksin yönlendireceksin yani
  • Bu sorunu çözdüm hocam fakat şimdi daha komplike bir sorun var ;) Şöyle ki,

Kodu derledikten 5-10 dk sonra dış ip'den esp nin web server'ına bağlanamıyorum(İç ip de sıkıntı yok). Her seferinde ESP üzerinde ki RST tuşuna basmam gerekiyor. ESP.restart(); komutunu denedim fakat bu kodda bir işe yaramadı. Serial ekranda restart logları düşüyor fakat yine de RST tuşuna basmak gerekiyor.

Kalıcı bir çözümü olan varsa çok sevinirim.
  • aradabir dışarıda bir adresten bir şey çağırın ya google a ping atın 5dk da bir yada bir boş sayfa çağırın. iletişim olmayınca bağlantıyı kapatıyor mu acaba
  • Malesef hocam, get yöntemi ile de ping yöntemi ile de sonuç alamadım.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.