arduino uno(atmega 328p)
  • Arduino her açılıp kapandığında resetleniyor ve program tekrardan başlıyor bu cepte kalsın.Benim sorum ise sorunsuz bir kod yazdık diyelim arduino bu programı kaç gün çalıştırır veya yıl ve atmega328p ömrü kaç yıldır benim ihtiyacım olan programın 30 gün boyunca durmak sızın kullanmak sonra resetlensede olur bunu test edip gözlemlemek isterdim ama vaktim pek yok sorumlan ilgili yardımcı olursanız teşekkürederim.
  • Voltaj kararlı olduğu sürece sorun çıkmaz. Yanlız eeprom yazma silme yapılıyorsa onun bir ömrü var. Çip orjinal ise flash hafızaya 20 yıl garanti veriliyordu hatırladığım kadarıyla. Klonsa daha düşüktür.
  • Sorunsuz bir kod yazdığızdan nasıl emin olabiliyorsunuz ? Bir çok farklı çerçeveden bir şekilde program crash olabilir. Belki heap alanında bir taşma olacak , belki stack de bir problem olacak. Arduino dan ziyade , siz ne kadar sorunsuz bir kod yazabiliyorsunuz , nelere dikkat ediyorsunuz.
  • Arduinoya kod yazan kişiler heap stack bilmezler. Zaten %99'u hazır yapılmış projeler üzerinde 1-2 satır oynama yaparak çalıştırıyorlar. İsteseler de kolay kolay bozamazlar.
  • Sorunsuz derken çalışan bir kodu kastetmiştim
    sadece atmega328p veya Arduino diyelim ortalama ömrünü merak ettim acaba ne kadar dayanıyor öğrenciyim katetmem gereken çok yol var bazı şeyleri öğrenmeye çalışıyorum( heap stack) bu kelimeyi okuduğum gibi araştırdım yeni birşey öğrenmiş oldum yardımcı olanlara teşekkürler projemde başarıylan testten geçti 46 gün boyunca sorusuz bir şekilde çalıştı.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.