C# ile Step motor kontrol Yardım
  • Merhabalar 3 adet nema 17 step motoru L298N sürücü ile sağa sola ve hızlarını kontrol edebilecek c# ta arayüz yazmak istiyorum saatlerce araştırmalarıma rağmen istediğim kaynağa ulaşamadım öncelikli olarak ardiuno koduna ulaşmam gerekiyor lütfen yardımcı olurmusunuz.
  • sitedeki l298n li bir yazı olması lazım. onu inceleyin.
    motoru yönetmek için bir plan düşünün motorun ne yapmasını istiyorsunuz
    mesela 5 adım git dur mu yapsın yoksa 18.65 derece dönüp dursun gibi şeyler mi ona karar verin. yada her komutta bir adım ilerlesin mi gibi şeyler.
    c# ile seri port uzerinden arduino ıle haberleşebilirsiniz bu konuda da sitede yazı var.
    geriye bu ıkı konuyu tek bir kod sisteminde beraber çalıştırmanıza gerek kalıyor.
    araştırmanızı nasıl yaptınız onu da merak ettim.
  • araştırmalarımda ardinyo kodu yükleyince koda hangi açı ve hızı girilirse o doğrultuda otomotik olarak çalışıyor benim projede ise pc kontrolünde olması ve C# tan ardiunoya gelecek veriler doğrultusunda hareket ettirmem gerekir açı olarak trackBar ile kontrolü sağlayacağım tracbar sona getirildiği zaman bir tur yani 360 derece dönmesini sağlamam gerekiyor sitelerde birçok döküman var ama işime yaramıyor malesef
  • yardım eden yokmu
  • devreyi yaptınız mı

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.