ws2813 Sarı ve Turuncu Renkleri Hk.[ÇÖZÜLDÜ]
  • Merhabalar,
    geçen yıl bir proje için linkteki https://tr.aliexpress.com/item/32867000525.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.23334c4dzATuio ürünü almıştım, gayet güzel çalışıyor renkler harika ama sarı ve turuncu rengine ihtiyacım var kendi kütüphanesindeki(fastled.h) renkleri denediğim yeşil ton ağır basıyor, palette oynama yaptım yinede tutturamadım istediğim rengi, istediğim renkler sıkıntılı renkler mi onu da bilmiyorum.
  • istediğiniz rengin rgb değerini tek tek yollamayı deneyin
  • Ömer Hocam,
    manuel olarakta gönderdim, beş para etmedi :)) Renkte bir değişiklik yok. Mesela renkli yazıcılarda da aynı sorun oluyordu, yazıcı CMYK modunda, ekranlar ise RGB, ekranda görülen yazıcıda çıkınca tonlarda farklılık oluyordu, ekranı da CMYK yapınca ekran ne görünüyorsa aynısı çıkıyordu. Bunun bir değişiklik yapılıyor mu ona bakıyorum ama böyle bir sonuca rastlamadım
  • başka bir kütüphane deneyin kullandığınız led chipsete uygun olsun zamanlama sorunu olabilir.
  • Sorunu çözdüm, manuel olarak ayar yapmayı gerek duymamıştım, normalde Kırmızı ve Yeşil renkler tam olarak yandığında sarı vermesi gerekiyor ama kırmızı tam olarak yeşilde biraz kısık olduğunda sarı rengi yakaladım yani (255,200,0).Sorun çözülmüştür, yardımlarınız için çok teşekkür ederim Ömer Hocam.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.