yüksek hassasiyetli yükseklik sensörü önerisi
  • bendeki sensörler sürekli farklı data atıyor 40-50 bazende 1m varan sabitken değişen yükseklik verileri geliyor bana cm hassasiyetinde sensör lazım en önerirsiniz?

Not: Denediklerim
    1-MS5611
    2-gps6mv2
    3-bmp180
  • sensör verileri okunduğu gibi kullanıldığında çevresel gürültülerde okunmuş olur sensörde stabil değerler elde etmek için okuduğunuz değerlere "kalman" filtresi uygulayın. yükseklik sensörlerinde cm seviyesinde okuma yapamazsınız en iyisi 20cm-1mt arasında değişir. yukseklik sensörüne ek olarak g sensör kullanın hareket hızını kat edilen mesafeye dönüştürüp kullanmayı deneyebilirsiniz.
  • drone 3mt yüksekliğe gelince orada sabit durması için motorların hızını rölantiye alacağım en doğru çözüm hızdaki değişimi sıfırlayana kadar hızı azalt mantığımı diyorsunuz
  • Filitre katmanın yazdım bu seferde örneğin aniden 0cm den 1 metreye çıakrdığımda yaklaşık 30 sn sonra güncelliyor datayı
  • değişim katsayısını buyutursen hızlı tepki verir
  • ozamanda hassasiyet tekrar kayboluyor yine 50 cm lere çıkıyor
  • kullanmayı planladığınız sensörlerden 1 den fazlasını aynı anda kullanmayı denediniz mi? toplu okuma yapıp değişkenliği daha stabil hale getirmeyi deneyebilirsiniz

• toplam mesafeniz nedir. Örneğin 0,5 ila 2 metre aralığında 2cm hassasiyet istiyorum. veya 1-40 metre aralığında 10 cm hassasiyet istiyorum gibi. tabi birde yere olan yükseklikmi yoksa rakım olarak yüksekliğimi ölçmek istiyorsunuz.. yere olan yükseklik sizi ilgilendiriyor ise lazer distance sensörler oldukça hassastır.
    https://www.robotistan.com/tf-mini-lidar-tof-lazer-mesafe-sensoru?_sgm_campaign=scn_6186b7884aa16000&_sgm_source=7780&_sgm_action=click

..
    yada bluetooth ile haberleşebileceğin bişey galiba çözebilirsen?

https://ensarshop.com/leica-disto-d110-lazer-metre?gclid=EAIaIQobChMItqCOqcyH5wIVSImyCh3TBwevEAkYDCABEgLmVvD_BwE

saygılarımla..

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.