Arduino Jumper Kablo Sorunu
 • Merhaba arkadaşlar,

  Arduino ile bir proje tasarladım. Bu proje 20 metre uzaktandan da çalışmalı. Örneğin 3 butonum var bu 3 butona 20 metre öteden de basılabilecek. Bunun için jumper kablo bulamadım bu kadar büyüklükte. Ne yapmam lazım ?? Ayrıca 3 butona bir tane de rfid kart okuyucu eklenecektir. Bu iki işlem için 20 metre uzunlukdaki bir kablo istediğim verileri aktarır mı ?

  Özet : 20 metrelik bir jumper kablo var mı ? Bu kablolardan alınan verilerde aksama olur mu ?

  İyi günler
 • Kablo iç direnci gibi etmenlerden dolayı voltaj kayıpları olacağı için ,butona basıldı mı basılmadı kararsız davranabilir, ayrıca 20metrelik jumper kablo yerine , normal zil telinden alıp kablo çekebilirsiniz.
 • Yorumun için teşekkür ederim.

  http://www.robotistan.com/montaj-kablosu-rulosu-22-awg-6x15mt-tek-damar

  Şu kablo işimi görür mü ?
 • abi yapmayın 20mt buton kablosumu kullanılır. bir devrede butonları okuyun yerınde ve rs485 ıle 4km ye kadar verılerı yollayabılırsın 2 basıt kablo ustunde ve diğer ucundan okuyun ve ne yapacaksanız yapın.
 • @okoman Yalnız şunu iletmek isterim. 1 arduino ve 2 tane giriş bölümü var. Aralarında 20 metre var. Yine bu dediğini yapabilir miyiz bahsettiğin ürün ile ?
 • her gırış bolumune bır buton okuyucu koyacaksın ve ortak alıcı 1 tane olabılır veya hepsı bırbırıne gonderebılır farketmez. verı yollama formatı basıtce soyle yaparsın verı yollarken [aabb] gibi yolla aa lar giriş yerı kodu bb ler hangı buton veya foksıyon gıbı. alıcı bu kodu gordugunde hangı gırıştekı bıtona basıldıgını anlar. abi bıraz dijital düşünün edıson zamanındakı telefon santrallerı gıbı mantık mı kaldı bu dunyada

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.