Pili Kullanırken aynı zamanda şarj etme
  • Arkadaşlar biz hava balonu projemizde güç kaynağı olarak Li-Po pil kullanmayı düşündük. Sonra aklımıza güneş paneli kullanmak geldi. Ancak panellerde sorun çıkarsa tüm gücü kaybedeceğimizden dolayı panelleri pile bağlamayı düşündük. Sorum ise: pili Arduino sisteminde kullanırken aynı pili güneş paneli ile şarj edebilir miyiz? Bir nevi pili köprü gibi kullanmak ve panelde çıkabilecek sorunlara karşı Arduino'nun kapanmasını engellemek istiyoruz. Böyle bir sistem kurmak mümkün müdür?
  • hocam hava balonu dedıgın meteoroloji ise onlar zaten içindeki helyum genişleyince patlayıp dağılmıyormu lityum pilin gucunu yuksek tut bir kere şarj et kaç gun çalışacaksa çektiğin akımı hesap et o kadar pil koy. hem şarj edeyım hem gezsin diyorsan da hem pili şarj edip hemde cihazın harcadığı elektriği sağlaması lazım. hatta artık lıtyum pil bile koymuyorlar super kondansator koyup en ufak arduınoyu seçip ağırlıktan da kurtulmaya çalışıyorlar hatırladığım kadar ıle herşey dahil 35-40gr lık bir chaz uretmişti birileri.

    şuraya bi bakın https://picoballoon.ist/2017/01/04/aprs-nedir-ve-nasil-kullanilir/#more-127

    herhangi bir lityum iot şarj modulu işinizi görmesi lazım moduler genelde 5v giriş isterler 5v her daim ureten bir şey varsa bağlayıp deneyin

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.