ARDUİNO DTMF KOD ÇÖZÜCÜ
 • MERHABA ARKADAŞLAR,ARANIZA YENİ KATILDIM KURALLARI PEK BİLMİYORUM.HATAM VARSA BİR DAHAKİ SEFERE YAPMAM.ŞİMDİ BİR SORUNUM VAR, BİR TANE DTMF DECODER YAPTIM FAKAT İSTEDİĞİM GİBİ ROLE ÇALIŞTIRAMADIM SADECE GSM TUŞLARINA BASINCA LED YANIP SÖNÜYOR.BENİM YAPMAK İSTEDİĞİM MT8870 ENTEGRESİNDEN ALDIĞIM 4 ADET DİJİTAL ÇIKIŞI ARDUİNO YA BAĞLAYIP CEP TELEFONUNDAN İSTEDİĞİM ŞİFREYİ VEYA TUŞU GİRİP BİR VEYA DAHA FAZLA ROLE Yİ ETKİNLEŞTİRMEK.ARAŞTIRDIM GENELDE PİC LE YAPILMIŞ DEVRELER VAR PİC TEN HİÇ ANLAMAM ARDUİNOM VAR HAZIR YAZILIM YÜKLEYE BİLİYORUM VEYA DÜZENLEYE BİLİYORUM AMA BANA UYGUN BİR YAZILIM BULAMADIM.

  http://img.donanimhaber.com/upfiles/1701880/e4376eae-3b3e-4320-beab-5bff4cdabf0f.jpg

  KISACASI ÜST LİNKTE VERDİĞİM DEVREYİ PİC YERİNE ARDUİNO İLE YAPMAK İSTİYORUM. YARDIMCI OLABİLECEK VARSA ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.
 • kurallar 1)küçük harflerle yaz büyük harf hakaret ve küfür anlamını taşır. 2)şunları bir oku(altındaki linkleri ile birlikte) ve uygula mutlaka http://forum.arduinoturkiye.com/discussion/108/soru-sormadan-oence-luetfen-okuyunuz#Item_1
  projene gelince kodu şudur>>> http://lucidscience.com/projects/Phone%20Number%20Decoder/Phone%20Number%20Decoder.html

  şeması de şu >>> http://fritzing.org/projects/dtmf-decoder-with-arduino-decoder-dtmf-com-arduino
 • hocam öncelikle çok teşekkür ederim faydalı oldu.devreden anladığıma göre tek role çıkışı var .role çıkışını çoğaltabilir miyim? ayrıca forumdan cevap beklerken http://tinkerer.co/?p=264 şu kaynaktaki projeyi buldum.atmega 328 ile yapılmış arduino uno ya yazılımı yüklemeye çalıştım olmadı.yüklemem mümkün mü arduino üzerinde pin çıkışları nasıl olur,izlemem gereken yol nedir? bilginizi esirgemediğiniz için çok teşekkür ederim. ayrıca şunu da söylemek isterim,sorduklarımı önemsemeyen ve yadırgayan olabilir.isterim ki doğru yerlerde bu işin eğitimini almak fakat ben kırsal kesimde yaşadığım için ve işim gereği hiç bir yere çıkamıyorum.elektronikten iyi anlarım fakat iş yazılıma gelince fazla bilgim olmadığı için çoğunu yapamıyorum inşallah böyle böyle öğreneceğiz sayenizde saygılar...
 • hocam ayrıca verdiğiniz yazılımı yüklerken http://i.hizliresim.com/QX1Nnr.jpg böyle oluyor yüklenmiyor neden olabilir?
 • serial.print(12,BYTE) yerine serial.write(12) kullan
 • okoman hocam oldu teşekkür ederim diğer sorduklarım hakkında söyleyeceğin birşey varmı...
 • hocam bana verdiğiniz kod sanırım şu devreye ait http://lucidscience.com/pro-phone%20number%20decoder-6.aspx yanlışlık olmuş.
 • hocam bu kodlamaya göre tuş kombinasyonu nedir?
  Yani arama yapıldığında hangi tuşlar kullanılıyor?

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.