lcd ışık yanıyor yazı çıkmıyor
  • Arkdaşlar lcd nin ışığı yanıyor ama denediğim hiç bi kodda yazı yazdıramadım. Sorunu nasıl halledebilirim ?
  • Potansiyometre ile kontrast ayarını doğru yaptığınızdan emin misiniz? Her karakterin yazılacağı alanda kutucuklar belirmesi gerekiyor.
  • Yok hic bir şey cıkmıyor ya bağlantıları 3 4 kere değiştirdim ama hiç biri sonuç vermedi
  • kullanığın lcd ve senin bağlantı şemanı paylaşırsan daha iyi yardımcı olabiliriz.
  • modülünün +5v ve GND pinlerini güç kaynağına bağladıysan (muhtemelen modül üzerinde bir jumper vardır oda takılıysa) ışığı yanar zaten. sen modülün resmini/linkini/ismini yaz
  • Senin LCDin nedir bilmiyorum fakat 5110 ekranında bende aynı sıkıntıyı çekmiştim ve bağlantıları yeniden kurarak sorunu hallettim.
  • arkadaştaki sorun bendede var backlight var yazı çıkmıyor bi türlü yardımcı olcak vamrı
  • lcd görselini koyun bağlantıları hakkında yardımcı olalım
  • illa 5110 olacaksa başka bir tane alın deneyin

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.