arduino ccs
  • merhaba arkadaşlar geçenlerde arduino une r3 aldım fakat merak ettiğim konu arduinomu ccs c de yazdığım kodlarla programlayabilirmiyim yada kendi dilinin dışında bir programlama dili ile programlanabilir mi?
  • Atmel 'in ürettiği entegrelerin programlandığı tüm dilleri kullanabilirsiniz. Direkt CCS C ile değil ama çok benzer bir C ile programlayabilirsiniz. Bunu da Atmel derleyiciler ile yaparsınız.
  • teşekkürler peki bu konu ile ilgili bilgiler forumda yada anasayfada var mı? Ben rastlayamadım. çünkü kendi dilini kullanmaktansa ccs c , pascal yada benzeri gelişmiş programlama dillerini kullanmak daha mantıklı geliyor.
  • Arduino'yu Arduino yapan şey dilinin basitliği, kolay anlaşılabilmesi, örnek çokluğu, kütüphane bolluğu vs. Kendi dilini kullanmadığınızda bunlardan faydalanamayacaksınız. O zaman da Arduino kullanmanın bir manası kalmayacak. Herhangi bir Atmel geliştirme kartını kullanmaktan bir farkı kalmayacak.

Dolayısıyla Arduino alıp, onu Arduino yapan şeyleri atmak mantıklı değil çünkü saydığınız dilleri kullanacaksanız Arduino kartından daha gelişmiş deneme kartları mevcut.

• anladım ahmet bey çok teşekkür ederim vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı.
  • Rica ederim, iyi çalışmalar.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.