servo motor hakkında
  • arkadaşlar arduino uno ile yeni tanıştım daha acemiyim.
    servo motoru kontrol etmek istiyorum. kısaca anlatayım.
    servo 0 dereceden başlayacak saat yönünde 45 dereceye gelince duracak ve 2 saat bekleyecek.
    2 saat sonra saat yönünün tersinde 90 derece geri dönecek ve 2 saat bekleyecek. sonra tekrar saat yönünde 90 derece dönecek. ve bu döngü böyle devam edecek.

yazdığım kodlamalarda sadece saat yönünde dönüş sağlayabildim. araştırdım ama ters yöne dönecek komutu bulamadım. şimdiden özür diliyorum kusura bakmayın arduino da acemiyim.

yardımcı olabilirmisiniz.
  • simdi servolar 0~180derece arasi donus yapar. 0dereceden 45derece gittigin zaman geriye 90derece donduremezsin 45derece dondure bilirsin. servoyu 90derece orijin olarak kabul edersen once saat yonunde 135dereceye gidecek sonra saat yonunun tersine 90derece geri gitmek icin 135-90=45 dereceye ayarlaman gerekir
  • tşk ederim bilgilendirme için akşam yazdığım kodlar üzerinde değşiklik yapabilirim. yardımın için tşk ederim tekrar

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.