Led yakma işlemini röle kullarak ampuller için yapma
  • Merhabalar,
    Bitirme projem genel olarak bir android uygulaması ile arduino (mega) aracılığıyla ampulleri yakıp söndürmek olacak.
    Şuan için yaptıgım uygulama ile arduino ile kurdugum devrede ledleri bluetooth baglantısı ile sorunsuz bir şekilde yakıp söndürebiliyorum fakat bundan sonraki aşama için yani aynı yakıp söndürme işlemini ampuller ile yapmam gerekiyor bu yuzden 5 voltu 220v a dönüştüren röle kullanmam gerekiyor sanırım fakat bunu nasıl yapacağımı tam olarak bilmiyorum.
    Bu konuda bana yardımcı olabilecek biri olursa çok memnun olurum...
    iyi Çalışmalar..
  • merhaba role için 5volt dc yi 220 ac ye donusturmeyı dusundugunuze gore ne ac dc voltaj farkından ne de roleden bir haberınız var, 220volt ac şebeke voltajı tehlikelıdır öldürücüdür(kesin bilgi) umarım çarpılmazsınız. role bir elektromıknatıstır modelıne gore bobin uclarına voltaj verdığınızde mıknatıslanma olur ve diğer 2 role kontagını çekerek kısa devre yapar, böylece kontaklara 220v bağlarsan oradan voltaj geçer (yani voltaj donusturma uretme fılan soz konusu değil) . arduinoturkiye.com sitesinde temel bağlantılar yazısında role bağlantısı şeması var oradan faydalanın... sitede bir sürü yazı var bı bakar arar insan ne bu meraksızlık role bağlantısı diye bi google arat bari o da yok. mesela ben aradım google a 250bin sonuçtan birincisi bizim site gelir resmiyle ornek programı ile beraber https://www.google.com.tr/search?q=arduino+röle+bağlantısı&rlz=1C1GGGE_enTR395TR395&oq=arduino+röle+bağlantısı&aqs=chrome..69i57.13048j0j8&sourceid=chrome&es_sm=93&ie=UTF-8 hayırlı olsun !

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.