arduino due bluetooth bağlantı sorunu ?
  • merhaba,
    mega ve uno ıle yaptıgım android-bluetooth baglantı şeklini ve kodlarını due ıle kullandıgımda en basıtınden ledlerı bıle kontrol edemıyorum.
    Aynı sıstemın due de calısmamasını anlayamıyorum, çalıstırabılmem için fazladan ne yapamam gerekıyor ?
  • due tamamen farklı bir donanım ve arm işlemci kullandığı kutuphane uyumsuzsa çalışmaz.
  • Cevabiniz için teşekkürler,
    uno ve mega ıle bıraz pratıgım var due yı bıraz sans eserı aldım kullanmak ıstıyorum,

Peki uygun kutuphaneyı nerden bulabılırm, kendı sıtesınde bulamadım.
  • direkt kullanmayı dene BT datasheetinde vardır nasıl AT komutları alınır verilir filan.
  • Hocam BT datasheete baktım da onu inceleyecek kadar derin bilgim yok,
    başka bir sekılde kullanamaz mıyım? Kart kullanmak istıyorum da yoksa bosta yatacak.
  • çok hızırcı olmuş gençlik.
  • :) hazırcılık sanırım dedıgınız gıbı ama sadece aynı kodun due'de de calısmasını ıstıyordum.
    Çalısmayacagını dusunemedım ve BT datasheeti anlayamadım.
    mega ile devam edeyım ozaman ben yoluma mecburen, ılgınız ıcın teşekkürler :)
  • arkadaşlar,arduino uno ile bluetooth kontrollü bir proje yapıyorum.yazılan program arduino unoya göre.ama ben mega kullanmak istiyorum.uno da 1 tane bluetooth çıkışı var megada 4 tane.şimdi programı megaya attığımda hangi bluetooth çıkışını kullanmam gerekiyor? yada programda bi değişiklikmi yapmamız lazım?.yardım lütfen..
  • kullanacağın bağlantı pinine göre ayarlaman yeterli olacaktır.
    SoftwareSerial myBluetooth(0, 1); // RX, TX bacak bağlantısı ters olacak

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.