• merhaba elimde arduino motor shield r3 ve bluetooth shieldi var bir adet robotistandan aldım 6 bacaklı bluetooth ile nasıl motor shielddaki motoru kontrol edebilirim ?
  • önce arduino ide'sindeki serial monitor üzerinden komutlar göndererek motoru kontrol etmeyi sağlayın.
    sonra bluetooth üzerinden serial monitörde girdiğiniz komutları göndermeyi sağlayın, böylece bluetooth ile motor kontrol etmiş olacaksınız.
  • anlattığınıza uğraşmama rağmen başarısız oldum biraz daha yardımcı olurmusunuz
  • acil lazım
  • motor shielda A girişindeki motorun 1 e basınca bir yöne 2 ye basınca bir yöne 0 a basınca durmasını nasıl yapabilirim
  • Hocam attigim mesaja bakarmisniZ
  • Bide benim motor shield frkli umrm srn ckmz. dnycgm
  • Kod her turlu zimbirti da calisir. Dene sen. Calismayan kismini yaz buraya
  • hocam çalışmadı yani kodu attı ama shieldda çalışmıyor a ve b girişlerinde orjinal arduino motor shieldi r3 girişler farklı sanırım onun
  • tam bana lazım olan kod ama bu shieldda nasıl çalışcak
  • http://www.robotistan.com/Arduino-Motor-Shield-Rev3,PR-992.html hocam şurda bağlantı falan vermiş onaa göre değiştirmemiz lazım galiba
  • 2 motorun aynı anda ileriye gitmesini başardım fakat geriyi yapamadım ileri için kullandığım pinler şunlar hocam:A:3
    B:11
  • ve geriyi yapamadım
  • Yazilimda pinlerin degeri ileriye gittiginin tam tersi olacak. Polarite degisecek yani
  • Nasil yani anlamadim - mi yazcam ?
  • A:-11 b:-3 olcak hocam anlayamadimda tam ?
  • Hocam ben sadece ileri icin olan pinleri buldum digerleni calistiramadim
  • program içinde pin değerleri HIGH LOW yapılmıştır, bu değerleri tersine yazacaksın HIGH ise LOW yapacaksın :) -11 ne yaaa hey allahım :D dijital düşünün biraz... linke baktım direction pinleri var o pinler motor dönüş yönü işte. daha gözününüz önündekini görüp yorumlayamamk da ilginç. şunu dene http://www.instructables.com/id/Arduino-Motor-Shield-Tutorial/?ALLSTEPS
  • zaten onu denedim direction ları napıyım aklıma artık o geldi defalarca denedim o kodda başarıya ulaşamadım başka bir kodla yaptım sonunda :)
    isterseniz yazıyım kodu 2 motorlu araba kodu motor shield
  • okoman sana çok teşekkür ederim sorduğum sonsuz saçma sapan soruya rağmen sabırla cevağ verdün için
  • Arda motorlarin kontrol yontemini ogrendin mi?
    Onemli olan sistemi calistirmaktan cok, nasil calistiginu ve beden oyle yaptigini ogrenmek.
    Benim verdigim kodlarda gayet acik yaziyordu ileri gitmek icin 2-4 pinini, geri gitmek icin 1-3 pinini High edip o yonlerde donmesini sagliyorsun cunku ayni hizada iki motor yerlestirdiginde birisi ters olmus oluyor.
    Koda da kisimlarini ayirmistim.
  • kaanceyhan sanada çok teşekkür ederim motor pinleri uyuşmuyo benim shieldda değiştirdim biraz sorun çıktı falan derken uğraşıp hallettim motor kontorollerini öğrendim androidden kontrol için uygulama yazdım ve kontorlü başardım 2 motorla sırada 2 dc motor 1 servo motor kontrolü var yine yardımınız lazım olabilirr :)

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.