Ethernet shield arayüz oluşturma
  • Merhaba arkadaşlar arduino mega 2560 ve ethernet shield kullanarak küçük bir ev otomasyonu oluşturma çabalarım var. Arduino mantığını kavramış durumdayım fakat bu ethernet shield'ın kullanımı hakkında pek bir bilgiye sahip değilim.Browser'a ip adresini yazıp girdiğimizde karşımıza çıkan ekrana küçük bir arayüz yapmak istiyorum.Bunu html kodlarıyla mı yazıcam ? Eğer html kodlarıyla yapılcaksa bu arduino programının içinde mi yazıcam yoksa ayrı bir yöntemi mi var ? Varsa eğer anlaşılabilcek kolay bir örnek çok memnun olurum.Kullanan arkadaşlarımız yardımcı olursa çok mutlu olacağım.Şimdiden teşekkür ederim iyi geceler :)
  • Merhaba sametozt, bahsettiğiniz gibi ide üzerinde yazdığınız kodların içerisinde html etiketlerini kullanarak arayüz oluşturabilirsiniz. Örnek kodlara File\Examples\Ethernet\Webserver yolunu takip ederek ulaşabilirsin. Eğer bu örnek sizde çımıyor ise ethernet shieldınızın kütüphanesini ekleyerek ilgili örnekleri görebilirsiniz.
  • Bir tane serveriniz olması lazım. Localhost 'ta çalışsın. Arduino da serverin IP'sini dinlesin, orada bir URL'i izlesin. Arayüzü HTML ile yapabilirsiniz. Önemli olan arayüzde yaptığınız değişikliklerin ne şekilde okunacağıdır.

Bununla ilgili bir yığın proje var internette. "arduino web ethernet user interface" kelimeleriyle bir şeyler bulabilirsiniz.
  • İnternette çok çok proje var.Açıkçası html kodları hakkında da pek bilgim yok ama araştıracağım.Çok sağolun :)

Edit : Peki bu arayüz oluşturmada yardımınız ne derecede olabilir ahmetalpat ? Bu işi canı gönülden seviyorum ve öğrenmek çok istiyorum.
  • Hocam çok sağolun vallahi anlamamda çok büyük yardımcı oldu.Mega 2560 ve ethernet shield siparişi geçicem dx'ten.O da gelince kompakt bi ev otomasyonu yapmak işin işe koyulcam.Allah razı olsun :)
  • Rica ederim, iyi çalışmalar. DX'ten aldığın elektronik ekipmana çok güvenmemeni tavsiye ederim. Gerçi şahsi kullanım olacak, bozuk çıkarsa atarsın.
  • Ticari olarak hiçbir şekilde kullanmayı düşünmüyorum.Sadece kendi uygulamalarımda kullanıcam.Zaten hobi seviyesinde ilgileniyorum :)
  • dostum aynı projeyi yapmaya çalışıyoruz html kısmını bana bırak web tasarımcıyım gel birlikde yürütelim www.facebook.com/muratkarabulut.tk ekle beni irtibata geçelim

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.