Rf ve Arduino ile Haberleşme.
  • http://communityofrobots.com/tutorial/kawal/using-rf-link-reciever-and-transmitter-arduino

arkadaşlar burda gösterildiği gibi herşeyi yaptım.

Serial Monitore bağlandığımda "6711110910911711010511612132111102328211198111116115" gibi ir sayı yazıyor. 9600 baud a ayarlı Serial Monitor. Bunun neden oluyor bir yardım edermisiniz ?
  • İyi Günler Rf haberleşmeyi alıcı arduino verici bilgisayar comport vasıtasıla tek arduino ile yapılabilinir mi?
  • Peki bilgisayarın com portundaki TX baplantısını rf kitin transmiterinin data in girişine
    sonra rf kitin receiverın data out undan arduinonun RX ine bağlasam haberleşebilir mi?
    rf haberleşmesi için ayrıca frekans, boundrate vs değerlerini girmem gerekir mi?
    Teşekkürler
  • Sağlıklı bir haberleşme için, bilgisayara COM portundan bağlı ve RF verici modülü entegreli bir Arduino'yu verici olarak kullanmanızı, alıcı için de ayrı bir RF alıcı modülü entegreli bir Arduino kullanmanızı tavsiye ederim.
  • Problem Tek arduinom var .
  • @ahmetalpat evet demiş, o zaman yapılıyordur demek ki ama ben bilemeyeceğim.
  • pc tarafına da rf modulle sınyalı donusturmek gerek. rf ler kendi arasında sınyal alır verir. rf çıkışlarından biri pc ye diğer rf çıkışı arduinoya bağlanmalı. pc ve arduino serial hızları 1200 baud ile denemeye başlayın garanti olsun.
  • peki tek arduino ile haberleşmeyi tam olarak nasıl yapacağız?
  • adı üstünde "haberleşme" iki nokta arasında olur. tek noktadan yayılan haber ancak mors istasyonu veya deniz feneri veya trafik lamabası olur akıllı arkadaşm.
  • okaman hocam aşağıdaki linkteki ürünleri aldım...bunları verici kısmını arduino ya alıcı kısmınıda röle kartına bağlamayı düşündüm olurmu?...
    http://www.aliexpress.com/snapshot/221207584.html

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.