Bluetooth Kontrollü DC Redüktorlü Motor
  • Arkadaşlar hepinize kolay gelsin. Amacım DC Redüktorlü Motoru arduino kartı ile sadece 180 derece açıp kapatmak istiyorum. Araştırmalar sonucu Arduino kartıyla ve motor sürücüleriyle bu işlemi yapabileceğimi öğrendim.Fakat kullanacağım motor 12v 37mm çapında 60 RPM içi full dişli bir DC Redüktörlü motordur. İnternette bir çok örnek var ama benim kullanmak istediğim motor örneğini bulamadım.Arduinodan çok IOIO Android uyumlu kart kullanılmış. Nereden başlamam gerekiyor.İşlem için neler gerekli? Arduino uno R3 ile bu mümkünmüdür? Ve Buna uygun yazılımı hangi dilde araştırmam gerekir? Şimdiden cok tesekkür ederim..
  • Bence Arduino'yu ne şekilde kullanacağınızı karar verin ilk önce küçük bir motor çalıştırın... Uygun yazılım demişsiniz Arduino ile birşeyler yapabilmek için C ve C++ dillerini öğrenin, araştırmayı ise yazılım değil, isim bazlı yaparsanız hazır yapabileceğiniz projeleri erişiminiz daha kolay olur. Açı olayını Encoder(!) ile veya bir pot. ve birkaç bjt ile çözebilirsiniz (gerilim bölücü kullanarak). Ayrıca Arduinoturkiye.com'u takip edin bu hafta içerisinde dc motor ile ilgili yazı paylaşmaya çalışacağız...iyi çalışmalar.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.