Arduino BotBoarding ve usb host shield kullanarak mouse hareketleri algılama
  • Arkadaşlar Mouse ile bir robot kolu kontrol etmem gerekiyor ama öncelikle mouse hareketleri algılatmam gerekiyor, bunun için Usb Host Shield kullanacağım fakat hiç bir yerde ötnek bir kod görmedim, bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim, oradan aldığım değerlere göre aynı Arduino BotBoarding üzerinden servoları kontrol edeceğim...
  • Arduinolar zaten usb port üzerinden seri iletişim kurabiliyor kablo aracılığıyla. Siz bir bilgisayar programı yazarak farenin konumunu ve hareketlerini seri porta(COM portlarından birine) gönderebilirseniz Arduino ile işlemcisindeki bu gelen bilgiye göre hareket etmesini sağlayacak kodla bu işi çözebilirsiniz.
  • Evet bende deediğiniz gibi o sitedeki örnek yola çıktım bu benim bitirme ödevim,robot kol arduino botboarding, usb host shield, şu an elimde ama orada ki adam renbotic ile servoları sürmüş ama ben aurduino botboarding ile süreceğim, benim için tek eksik usb host shield den mouse hareketlerini algılamak olacak. O sitede kodları falan da var da dediğim mouse kısmını nasıl yapmış onu çözemedim..
  • http://www.circuitsathome.com/communicating-arduino-with-hid-devices-part-1
    buradaki örnekde arduino'nun mouse ilehaberleşmesi gösteriliyor.
  • Eyvallah kaanceyhan ben bir inceleyeyim bunları çok teşekkürler...

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.