Arduino Bluetooth
  • Merhaba,

Arduino bluetooth iletişimiyle ilgili bir proje yapmayı düşünüyorum. Çoşkun Taşdemir'in uygulama kitabını alacağım acaba kitapta kullanilan bluetooth modülü ;

http://www.robotistan.com/Kablolu-HC06-Bluetooth-Serial-Modul-Karti-HC06-Bluetooth-to-Serial-Port-Module-Breakout-Board-Slave,PR-2084.html

bu mudur ? Kitabı olanlar bilgilendirebilir mi ?
  • Bluetooth modülü yurt dışından almanı tavsiye ederim 10 liralık donanıma 30 lira vermek yazık olur. Kitapta modül kullanımı ve örneği var ama temel arduino bilgin varsa kitaba gerek yok nette bolca örnek var.
  • Evet o modülü kullanabilirsiniz.
    Robotistan.com'da kitapta kullanılan malzemeleri içeren setler de satılıyor.
  • başlangıç setini almıştım zatende ekstra olarak bluetooth modülü yeterli galiba?
  • Sadece bluetooth projesi yapacaksanız yeterli. Uygulama kitabındaki diğer projeler için ethernet shield felan da gerekiyor.
  • peki teşekkürler
  • HC06 modulunu aldım rx pinine 3.3 v vermek gerekiyormuş direnç bölücü olarak 1k ve 2.2k var 3.4v oluyor herhangi bir problem olur mu ?
  • youtube'dan birçok videodan yararlana bilirsin,
    bir ara yaptın androiden kontrolü güzelde çalıştı faka bir cep telefonundan kontrol etmiştim diğer 3-4 telefonada yükledim onlarla bağlantıyı birtürlü yapamadım sonrada usandım bıraktım istersen bi ara bakayım duruyorsa gödereyim.
  • Vcc --3,3V
    GND--GND;
    TX --RX
    RX --TX
    ama orda dikkat edersen girişe 5V bağlanmış
    Ben girişe 3,3V bağladım direnç kullanmadım. şimdilik çalışıyor

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.