KS0066 islemcili LCD Sürmek
  • merhaba;
    ACM1602K-FL-YBH 16x2 lcd yi süremedim. mega 2560 arduino var.. sorun nedir acaba yardimci olabilecek birileri var mi ?
    tesekkurler.
  • Takıldığınız kısım nedir?
    http://arduinoturkiye.com/arduino-uno-16x2-lcd-pcm1602b/
    Yazısına göre takıldığınız durumları tarif edebilirsiniz.
  • merhaba;
    cevap icin tsk ederim ama benim lcd ile bu ornekteki lcdnin pin dagilimi degisik... bu sekilde calismiyor. islemcisine ks0066 dedim fakat yanlis yazmisim... islemci SPLC780D1.
    pin dizilimi ise 1-16 sirasi ile vss-vdd-vo-rs-rw-e-db0....db7-led(+)-led(-)
    calistirdigim zaman tüm kareleri dolu gosteriyor.. kontrast ayarliyorum ama onunla alakali degil...
    sorun ne acaba ? :/
  • data, control ve voltaj bacaklarından birer telle referans aldığınız ekrana göre bire bir bağlayın.
  • bu sekilde olmuyor.. yani arduino icindeki kütüphane bu lcd yi calistirmiyor... lcd4bit seklindeki bir kütüphane ile calistirabildim.. sorun degisti bunu 8 bit seklinde daha kisa bir library ile calistiramaz miyim ?
  • lcd4bit olan kutuphaneler daha mantıklı en fazla 8 pinle lcd kontrol işini bitirsiniz. 8bit kontrol kutuphanelerinde 12 pinle uğraşmanız lazım. lcd4pin liblerde 4-5-6-7 lcd data pinleri kullanılır lcd 0-1-2-3 pinleri boştur(sıra numarası değil lcd data sheetteki data pinlerini kastediyorum). buna da dikkat edin

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.