Ardouino sensor tetik--- Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum
  • Merhaba arkadaşlar şimdiden vakit ayırdıgınız için teşekkür öncelikle şunu söyleyeyim kodlama bilgim zayıf arduino da cok yeniyim basit projeleri kodlamaları inceleyerek yapabildim ama şimdi bahsedecegim seyi yapamadım muhtemelen sizler için cok basit ama malum yeniyim :) neyse anlatayım size şindi.
    Proje şu
    Örnek:
    Arduino sensorden A0 dan tetik alacak sırasıyla 13--12--11-13-10--13--13--11--10--10--10--10--13--13--13--13 çıkıslarını açacak ve kapatacak sonra birdahaki tetige kadar bekliyecek.Birdahaki tetikte aynısını tekrar edecek. Kısaca budur...
    şürçü lisan ettiisem affola yardımlarınız için şindiden teşşekür ediyorum

Saygılar TheRwzn
  • Size tavsiyem en baştan bunları adım adım öğrenmeye çalışın .Bu şekilde öğrenirseniz hem unutmazsınız hemde üzerine kolayca zor projeler ekleyebilirsiniz.
    LED yakıp söndürmekten,bunların sürelerini değiştirmekten başlayarak adım adım ilerleyin.Sensör diyorsunuz ama her sensörün gönderdiği sinyaller farklıdır.Ultrasonic sensör ile LDR nin okutulması arasında çok fark vardır.
    Temelleri ve kavramları biraz daha çalışın.Öğrendikçe arduino daha zevkli hale geleceğinden emin olun.
    Kolay gelsin.
  • a0 tetikleme hariç geri kalan kısım aşağıdaki gibi olabilir eksik pinleri siz tamamlarsınız

void setup()
    {
    pinMode(10, OUTPUT);
    pinMode(11, OUTPUT);
    pinMode(12, OUTPUT);
    pinMode(13, OUTPUT);

}

void loop()
    {
    digitalWrite(13, HIGH); // pin 13 çıkış yap
    delay(1000); // bir saniye bekle
    digitalWrite(13, LOW); // pin 13 çıkış kapat
    delay(1000); // 1sn bekle

digitalWrite(12, HIGH); // pin 12 çıkış yap
    delay(1000); // bir saniye bekle
    digitalWrite(12, LOW); // pin 12 çıkış kapat
    delay(1000); // 1sn bekle
    }

• okoman teşekkür ediyorum ilgin için ama bu kısmı yapabiliyorum büyük sıkıntı tetik
    elimde bir bariyer sensor var ikisnin arasından gecince küçük bir enerji ile tetik veriyor bu tetik sonrası calışması lazım

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.