Arduino to breadboard
  • Arduinomun üstündeki mikro işlemciyi çıkardım ve şekil 1deki gibi yaptım ve mikroişlemcimde 12.pin de led yakma yazılımı vardı şekil 1 deki gibi yapıp 12.pine led bağlayınca yanmıyor şekil 1http://arduino.cc/en/uploads/Tutorial/ArduinoUSBSerial.png
  • breadborda bağladığınız ledi 12.pine bağlarken dikkat edin ledlerin yönü vardır ledin anot bacağını +5v a bağlayacaksınız araya seri bir direnç koymanız lazım 1k gibi bir değer olabilir diğer kontrol bacağını pin 12 ye. breadborad uzerınde kabloların bağlantılarını tekrar kontrol edin kristal ve kondansatorler duzgun değilse çalışmaz
  • Herşey düzgün efendim ama çalışmadı..
  • herşeyi sök yeniden yap
  • oldu efendim tesekkurler ama bir sorun daha var baska bir atmegay bootloader yuklerken stk 500 hatasi veriyor arastirdim ama bisey bulamadim.
  • ardunoya bağlanamıyorsunuz ondan alırsınız o hatayı çünkü yeni arduinoda bootloader yuklu değil buyuk ihtimal usb den serila dönüştürücünüzdede problem var olabilir. breadboard üstündeki +5v gnd ve krsitalli ve kondansatörleri ve resetteki direnci bağlarsanız minimumda bir arduino kurulumu yapmış olursunuz.
  • evet kristal vs baglamadan atmayi denedigimde oldu bu hata yani arduino bootloader sayfasindaki ikinci resim gibi.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.