Arduino mega ile Ethernet Shield ve Parmak izi okuyucu(GT511C3) çalışma sorunu
  • Merhaba arkadaşlar birkaç aydır Arduino üzerinde çalışıyorum ufak bir proje yapmak için kolları sıvadım elimde ethernet shield ve parmak izi okuyucu var. Basitçe anlatmak gerekirse parmak izinden okuduğum id yi veritabanında id ile karşılaştırıp kişi bilgisi getirmek. Ethernet shield ile başladım projeye herşey çok güzel gitti fakat projeye parmak izi modülü eklediğimde proje çalışmıyor birkaç gündür internette arama yapıyorum SerialSoftware ve Ethernet shield çakışması ile ilgili bilgiler buldum fakat ben çözemedim olayı. Sizin yardımınıza başvuruyorum. Aşağıda yazdığım kodu belirtiyorum

include "SPI.h"
    include "Ethernet.h>
    include "SoftwareSerial.h"
    include "FPS_GT511C3.h"
    //ETHERNET
    byte mac[] = { 0xDE, 0xAD, 0xBE, 0xEF, 0xFE, 0xED };
    EthernetServer server(80);
    FPS_GT511C3 fps(52, 53);
    void setup() {
    Serial.begin(9600);
    Serial.println("Ayarlar kuruluyor..");
    delay(1000);
    Ethernet.begin(mac);
    Serial.println("Ethernet Başlatıldı..");
    delay(1000);
    server.begin();
    Serial.print("Server Başlatıldı..");
    Serial.println(Ethernet.localIP());
    delay(1000);
    fps.Open();
    fps.SetLED(true);
    delay(1000);
    Serial.println("Kurulum Tamamlandi.");
    }

Yukarıda görüldüğü üzere Serial Port Monitör üzerinde Ayarlar kuruluyor..Ethernet Başlatıldı..Server Başlatıldı.. mesajlarını alıyorum fakat Kurulum Tamamlandi. mesajına geçemiyorum. Eğer FPS_GT511C3 fps(52, 53); fps.Open(); fps.SetLED(true); kodlarını kaldırırsam proje sağlıklı bir şekilde çalışıyor.

Umarım açıklayıcı olmuşumdur. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.