iki arduinonun Bluetooth ile haberleşmesi
  • Merhaba,arkadaşlar iki arduinonun bluetooth ile haberleşmesi ile ilgili bilgi edinmek istiyorum ,telefonla tek bir arduinoya bluetooth üzerinden bağlantı kurabiliyorum fakat iki arduinonun birbiriyle haberleşmesi hakkında fazla bilgim yok bunun hakkında yardımcı olurmusunuz ?
  • https://electroblogs.wordpress.com/2013/12/08/arduino-mega-ile-hc-06-bluetooth-modul-kullanimi/
    Şurada direk bununla ilgili olmasa da biraz bilgi verdiğim bi yazı var okursan yararı olabilir.
    Master ve slave dediğimiz olaya dikkat etmen lazım. Telefonu master olarak kullanıyoruz biz. 1 tane master modülün(05) olacak bi tane de master ya da slave fark etmez ( 05-06) bi modülün olcak. Gerisi RX TX gönderip alacaksın.
  • HC-06(slave) ve HC-05(master) iki bluettooth için haberleşme protokolünü uygulayamıyorum iki bluetooth haberleşmesi için bluettoothların hangi modda çalışması gerektiğini ve şifreleme işlemlerini arduino kod ile tam olarak yazamıyorum
    Master Code
    void setupBlueToothConnection()
    {
    blueToothSerial.begin(38400); BaudRate
    blueToothSerial.print("\r\n+STWMOD=1\r\n"); master modu aktif
    blueToothSerial.print("\r\n+STNA=SeeedBTMaster\r\n"); Master bluetooth ismi
    blueToothSerial.print("\r\n+STPIN=0000\r\n"); MAster bluetooth şifre
    blueToothSerial.print("\r\n+STAUTO=0\r\n"); otomatik bağlanma pasif
    }
    void setupBlueToothConnection()
    {
    Slave Code
    blueToothSerial.begin(38400); // BaudRate
    blueToothSerial.print("\r\n+STWMOD=0\r\n"); Slave modu aktif
    blueToothSerial.print("\r\n+STNA=SeeedBTSlave\r\n"); //Slave bluetooth ismi
    blueToothSerial.print("\r\n+STPIN=0000\r\n"); Slave bluetooth şifre
    blueToothSerial.print("\r\n+STOAUT=1\r\n");
    blueToothSerial.print("\r\n+STAUTO=0\r\n"); otomatik bağlanma pasif

}
  • AT programlayabilmek için herhangi bir jumper veya lehimlemek gereken bacaklar var mıdır.
  • hangi bacakları gndye bağlamak gerekiyor

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.