SM5100B-D Cellular GSM Sorunu
  • Merhabalar ben yeni yurtdışından SM5100B-D GSM shield getirdim. shieldın imei sini sorgulattım BTK ya fakat imei kayıtlı değil dedi sim kartımı shielda takıp bir süre sonra aradığımda sinyal sesinden sonra msj bırakn diyo. Şu sitedeki http://tronixstuff.wordpress.com/2011/01/19/tutorial-arduino-and-gsm-cellular-part-one/ 26.1 chapterında ki kodu deniyorum fakat yine sonuç yok Serial Monitör de sadece setupda seriale yazdırdığım yazıyı görebiliyorum. Şimdiden teşekkürler.
  • kayıtlı olmasa bile ilk setup taki komutlara cevap vermesi lazım. benim anladığım sim kartını takıyorsun ve başka bir telefondan bu modülü arıyorsun sanırım. karşı telefondan çalıyor görünür ve açılmadığı için operatör mesaj bırakın diyor. bu normal bir şey senin modülün telefon çağrılarına cevap vermesi için modüle "AT A" benzer bir komutu yollaman gerekir. ama bu çağrıyı almadan önce sana terminalden RING şeklinde bir bildirim yollaması gerekir. bu mesajları almıyorsan modülün kütüphanesinde voice çağrıları dikkate alınmamıştır. ama bu tip modüllerin kullanım amacı zaten data transferi içindir.
  • Yurtdışından gelen GSM modemler de cep telefonu gibi işlem gördüğünden telekomünikasyon kurumuna kayıt yaptırmasıysanız 1-2 hafta içersinde görüşmeye kapatılır. Yurtdışından gelen varsa pasaportuna işletip kullanabilirsiniz.Yalnız okoman arkadaşın dediği gibi modeminiz imei yüzünden kapansa bile seri port ile haberleşebiliyor olmanız gerekir. Enazında AT gönderdiğinde OK gelmesi lazım. Bunu da bilgisayara bağlayıp denersen görebilirsin. Aşağıdaki linkte yerli yapım bir shied kart var;
    http://gsmkontrol.blogspot.com/p/arduino-gsm-shield.html
    Daha önce yazdığım bir kod için mail atmıştım, sağolsun yardımcı olmuştu ama kartı alıp kullanmadım.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.