RC22 ve Wiz5100
  • Arkadaşlar merhaba.
    Benim bir problemim var. Yaklaşık 3 gündür gerek google gerekse forumda araştırma yapmama rağmen herhangi bir çözüm yolu bulamadım malesef. Benim bir adet arduino uno, bir adet rfid rc522 ve bir adet wiz5100 ethernet shield kartım var. bunları bir arada çalıştırmam gerekiyor. kodlarını da yazdım. ayrı ayrı gayet güzel çalışıyorlar ama birleştirince malesef ethernet shield çalışmıyor. serial monitör çıktısında nomalde server is at192.16.0.16 yazması gerekirken 0.0.0.16 yazıyor ve malesef çalışmıyor. RFID pinlerini SS = 8, RST = 7 olarak değiştirdim ama gene çalışmadı. acaba ne yapmamı önerirsiniz?
  • her iki kodun pinlerini çakışmayacak şekilde ayırın ve ayrı ayrı yine çalıştığından emin olun oldan sonra birleştirin, aslında hazır kutuphane kullanılınca bu tip durumlar kaçınılmaz oluyor biraz daha benzer proje de aramanızda fazyda da olabilir

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.