Arduino Seçimi Hk.
  • Merhabalar;
    Bir süredir araştırma içerisindeyim.
    Arduino'ya başlamak istiyorum fakat hangi board ile başlamalıyım pek kara veremedim.
    Mega 2560 R3 ile Uno arasında fark nedir acaba?
    Yani board seçimi yaparken ne gibi kriterleri göz önünde bulundurmalıyım.
    Sonuçta alacağız ve kullanmaya başlayacağız. Fakat bunun modülleri vs. bir sürü teferruatı var. İşime yarayacak modülleri almaya başladığımda sorunsuz olarak hangisi işimiçözer?
    Mesela bir ethernet shield , RF ID , Mesafe ve ısı ölçer alacağım sonrasında bunları Kendi yazdığım bir programla konuşabilir hale getireceğim yada direkt olarak Web servislerim ile iletişim kuracağım.
    Bu sefer bana yetersiz kalmayacak olan ürünü ilk seferde seçip vakit kayvetmeden yoluma devam etmek istiyorum.
    Zira uyumsuz ürün alarak harcayacağım vaktin madden ölçülebilecek bir değeri yok.
    Birde Mesla yine gerekli yazılımı hazırlayıp Arduinoya yükledim.
    Bağladım Etheneti internete de çıktım diyelim. Her arduinoyu kullandığımda USB ile bağlamak zorunluluğum var mı yoksa Yazılımı içine attığımızda olayı tamamen ele alıp kendi başına çalışabilir mi?
    Bir farklı soru daha. Alacağım modüller herhangibiri olabilir bunun bir önemi yok. Bunlar UNO MEGA şeklinde ayrılıyor mu yoksa universal olarak aldığım tüm modüller tümü ile uyum sağlıyor mu?

Sorularım belki saçma gelebilir.Kusura bakmayınız. Amacım tam olarak bu ürünün benim beklentilerimi karşılayacağı konusunda emin olmaktır. Alacağım ürünler tamamen lisanslı ürünler olmasına da özen gösteriyorum. Bu sebeple en sorunsuz olarak nereden temin edebilirim Bu konu hakkında da bilgi alabilirsem sevinirim.
    Saygılarımla...
  • Öncelikle hiç araştırmadığın çok belli zira bende yeniyim bu soruları bende kendime sordum. Cevaplar ise bi çok yerde. Madem yaptık bi hayır diyelim kendimizce hatırlayalım. Çeşitler pin sayısı boyut hafıza kapasitesi bazı ekstra dahili beklentilere gerekir. Ben şahsen lcd keypad encoder tranceiver ve bi kaç dijital çıkış ile mega kullanıyorum. Uno eh işte ya yeter ya bi kaç pin eksiğim kalır gibi birşey. Önce bi ilk proje kurun kafanızda onun üzerinden kendimizce hesabı yapın..
  • teşekkürler UNO ile başladım Mega siparişini de verdim.
    Gerekli tüm lazım olabilme ihtimali olan modüllerimide aldım başladım bakalım.
    Aklımdakilere yetecek mi :)

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook

Tagged

Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.