Yangın Algılama Paneli
  • Selam bi sorum olacakdı yine, ben yangın algılama paneli yapmayı düşünüyorum sizlere sormak istediğim dedektörlerin çalışma prensi daha doğrusu dedektörden istenen bilgi panele gelen bilgi,araştırmalarıma göre dedektör algılama yaptığında çıkış kısa devre yapıyomuş panel kısadevreye göre haber veriyormuş ,panele baktım dedektör girişleri (zone girişleri)nde röle var röleden dedektörlere bağlanıyor.Çoğu elektrnikçi meslektaşımın bu konuyla fazla bilgisi yok umarım burda birileri vardır.
    Not:yangın algılama ve söndürme sektöründe staj görüyorum projenin yapımına gerçekten yardımcı arıyorum proje yapılırsa şirketçe bu paneli kullanabiliriz
  • sistemi şöyle anlatım zone çıkışına bağlanıyo dedektörler,ilk dedektöre giriş yapılıyor aynı dedektörden çıkış yapılıyor ve böyle sıralanıyor en sona ise sonlandırma dirençi konuluyor 68k değerinde
  • Merhaba Ersen. Burası Arduino forumu. İsteğini ve problemi daha net yazarsan yardımcı olmak isteyen kişi sayısı artar. Şahsen ben yangın panosuyla ilgili olmayan biri olarak hiç bir şey anlamadım.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Login with Facebook
Açık kaynak kültürü gereği, çözdüğünüz problemlerin çözümlerini paylaşmayı lütfen unutmayın.